"Jest mi bardzo miło ogłosić, że otwieramy drugie, po Krakowie, biuro inżynierskie w Polsce - w Warszawie. Polska i Warszawa są pełne utalentowanych osób, wystarczy wspomnieć polskie sukcesy w konkursach programistycznych i naukowych. Bardzo się cieszę, że najzdolniejsi inżynierowie z całego świata będą mogli dołączyć nie tylko do fantastycznego zespołu w Krakowie, ale także rozpocząć pracę w biurze w Warszawie" - poinformował na blogu wiceprezes Nelson Mattos.

Google poinformowało, że nowy zespół inżynierów rozpocznie pracę w Warszawie w październiku, w budynku w centrum miasta, gdzie znajduje się obecnie także biznesowe biuro Google. "Podstawowym zadaniem nowego zespołu będzie praca nad infrastrukturą klastrów (Infrastructure Cluster Management). Zespół będzie składał się z kilkunastu programistów, spodziewamy się poszerzać go wraz z wejściem w nowy rok" - czytamy dalej.

Krakowskie centrum Google zostało otwarte w 2007 r. i stało się jednym z największych biur inżynierskich Google w Europie. Warszawskie biuro będzie czternastym w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), gdzie nad globalnymi projektami pracuje blisko 1500 inżynierów.