statystyki

Łatwiejsze przelewy z zagranicy. Euronet umożliwia wysyłanie pieniędzy z kolejnych europejskich państw

autor: Rg22.12.2010, 13:35; Aktualizacja: 22.12.2010, 13:39

Spółka Ria Financial Services należąca do Euronet Worldwide poszerzyła listę państw, z których można wysyłać przekazy pieniężne z odbiorem gotówki w bankomatach Euronetu. Do tej pory przelewy mogły być wysyłane tylko z Wielkiej Brytanii.

Reklama


Reklama


– W tej chwili 25 proc. przelewów z Wielkiej Brytanii jest już przesyłanych tą metodą – mówi Rafał Szczechura, dyrektor zarządzający Ria w Polsce.

Teraz taki przelew można też nadać w Irlandii, we Włoszech i w Szwecji. Przekaz pieniężny można odebrać w ok. 2 tys. bankomatów Euronetu w całej Polsce, nawet jeśli adresat nie posiada karty płatniczej.

Odbiorca musi jednak mieć telefon komórkowy, na który przesyłany jest specjalny kod SMS umożliwiający wypłacenie pieniędzy z bankomatu. Aby odebrać pieniądze, trzeba w bankomacie wybrać opcję Wypłata bez karty, Ria Money Transfer, a następnie kierować się wskazówkami widocznymi na ekranie.

– To obecnie najszybsza metoda nadania i odbioru przekazu gotówkowego z zagranicy. Irlandia, Włochy i Szwecja to kraje bardzo popularne wśród polskiej emigracji, więc liczymy na duże zainteresowanie naszą usługą, szczególnie w okresie przedświątecznym – mówi Rafał Szczechura.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, przesyłane środki można odebrać w Polsce już po kilkunastu minutach od ich nadania. Zasada jest taka, że przelew nadawany jest w walucie kraju, w którym został nadany, a odbiór następuje w złotych po kursie przeliczeniowym obowiązującym w Ria (spread podobny jak w bankach). Aktualny koszt wysyłki przekazu z Wielkiej Brytanii niezależnie od kwoty wynosi 5 funtów. W Irlandii i we Włoszech za przesłanie równowartości 1,5 tys. zł zapłacimy nie więcej niż 4,5 euro. W Szwecji koszt takiego samego przekazu nie przekroczy kilkudziesięciu koron.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama