Neste – sieć automatycznych stacji należących do fińskiego koncernu – zainicjowała nową akcję promocyjną w Polsce w zeszłym miesiącu. W weekendy oferuje paliwa z rabatem. Kierowcy informacje o miejscu i godzinach tańszego tankowania mogą znaleźć na stronach internetowych firmy.

W marcu z akcji skorzystali kierowcy m.in. w Bydgoszczy, Kaliszu i Lublinie.

– Sprzedaż w ciągu miesiąca na tych stacjach wzrosła o 60 proc. – mówi Paweł Sitarski z Neste Polska.

Koncern liczy zyski, ale powody do zadowolenia mają też i kierowcy. Ceny paliw w ramach happy hours są bowiem niższe średnio o 20–25 gr na litrze. W Neste nie zdradzają na razie, na których stacjach będzie można kupić tańsze paliwo w kolejnych tygodniach. Akcja potrwa co najmniej do listopada.

Polskie stacje Neste są pierwszymi w kraju, które zdecydowały się na tego typu akcję. Zdystansowały konkurencję, która nie ma żadnej promocji. Największe sieci w kraju, poza stałymi programami lojalnościowymi, proponują bowiem jedynie promocje związane z ofertą pozapaliwową, na przykład gastronomią (Orlen) czy myjniami (Statoil).

Sieć automatycznych stacji Neste działa w krajach Europy Północnej i Wschodniej, ale tylko u nas kierowcy mogą korzystać z happy hours. Polska jest pierwszym krajem, w którym na swoich stacjach Finowie testują taką formę promocji, popularną w krajach anglosaskich.

Sieć Neste w Polsce liczy 106 stacji. Pod względem udziałów rynkowych zdecydowanie odstaje od czołowej piątki.