statystyki

Jak zarobić milion na domenach

autor: Sylwia Czubkowska16.03.2010, 09:19; Aktualizacja: 16.03.2010, 11:54

Tak jak kiedyś złoto, potem akcje giełdowe, dziś to domeny internetowe są największą nadzieją polskich inwestorów na szybkie wzbogacenie.

reklama


reklama


Mamy gorączkę handlu adresami internetowymi. W zeszłym roku na zakup domen wydano ponad 3,5 mln zł. W tym roku rekord został już pobity. Na zakup pakietu branżowych adresów firma oponiarska wydała 7,5 mln zł. Bydgoska firma Oponeo starała się o adres Opony.pl już od sześciu lat.

Ostatecznie, żeby przejąć dwa najbardziej pożądane adresy w branży: Opony.pl i Ogumienie.com, musiała kupić całą firmę handlującą oponami Favonie Trading Ltd. Zapłaciła za nią 13,2 mln zł, z czego zaledwie 5,7 mln zł kosztowały udziały firmy, a pozostałe 7,5 mln zł to adresy i sklep internetowy.

– Nie ukrywamy, że naszym celem były głównie domeny. To nam daje 75 procent całego rynku e-handlu oponami – mówi Monika Siarkowska, szefowa działu PR w Oponeo.

Podobnych transakcji będzie coraz więcej. Z danych portalu CenyDomen.pl wynika, że handel adresami internetowymi rozwija się w zawrotnym tempie. Jeszcze dwa lata temu wszystkie sprzedane w Polsce adresy były warte około 700 tys. zł, w 2009 roku było to 8 razy więcej. Sto najdroższych zmieniło właścicieli za 1 mln 650 tys. zł. To dane z oficjalnie ogłoszonych transakcji.

– Wiele jest zawieranych po cichu. Zarówno kupujący, jak i sprzedający nie chcą się chwalić, ile zapłacili – opowiada Daniel Dryzek, inwestor rynku domen i organizator największych targów w tej dziedzinie MeetDomainers. Handlem adresami internetowymi zajmuje się dziś w Polsce około 200 osób. Wszyscy polują na swój samorodek – żyłę złota – jak trzy lata temu adres www.n.pl, za który koncern ITI zapłacił 150 tys. zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

  • olo(2010-03-16 15:51) Odpowiedz 00

    firma NASK b. slono sobie zyczy za utrzymanie domeny. 200 zl to duzo sa firmy, ktore to robia duzo taniej.

  • Artur Mechliński(2010-03-22 19:36) Odpowiedz 00

    NASK bierze tyle, po to, aby taki (k)OLO nie kupił 6000 domen jak jakiś Dryzek i szukał naiwnych na kupno domeny nie ponosząc przy tym kosztów blokowania rozwoju przedsiębiorczości w Internecie. Swoją drogą to kompletny idiotyzm, te niby "wartości" firmy i "klucz do sukcesu" Te same bajki słyszałem w 2000 roku przed bańką spekulacyjną dot.comów o żyle złota itd. Jak widać w Internecie cykl Juglara też obowiązuje. Wystarczy poczekać na nowiny o wtopach na domenach oraz na nowe domeny najwyższego poziomu, kiedy ta niby wartość uleci w oka mgnieniu. Pierwszym skowronkiem tego stanu rzeczy może być najdroższa bzdura w Internecie "sex.com", która nie może znaleźć k(gł)upca, który da za nią ponownie 14mln$ (biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/407289,sex_com_nie_znalazl_klienta.html).

  • Luka(2010-05-11 22:28) Odpowiedz 00

    Żeby zarabiać trzeba dobrze kupować. Ostatnio zainteresowałem się domenami wygasającymi i co trzeba przyznać jest to całkiem obiecujący biznes. Właściwie domena która ma już wypracowane pewne wskaźniki świadczące o jej wartości jest rzeczywiście b. interesująca. Wśród setek domen wygasających można wytypować bardzo dobre adresy. Obecnie na rynku jest trochę narzędzi które to znacznie ułatwiają (eXdomain, DomainTools etc.) Warto uważam zainteresować się tematem, chociaż konkurencja się rozwija, a co gorsza te softy są też coraz bardziej skuteczne i zaczyna się robić "ciasno".

  • dokeciasz(2010-11-20 21:26) Odpowiedz 00

    domeny są jak kobiety ;-)

  • booboo(2011-01-18 13:13) Odpowiedz 00

    domeny domenami. tylko jak tutaj przewidzieć, co się będzie sprzedawać a co nie. to tak jak ze słynnym "sex". wszyscy wiedzą, że wejść jest cała masa, tylko cena skutecznie odstrasza. kiedyś myślałem o takim interesie jak luka, żeby szukać domen wygasających, ale to raczej nie dla mnie. nie widziałem wyraźnych efektów. teraz miliony widzę w grach totalizatora sportowego i lotto. też jak w przypadku domen liczy się szczęście :P

  • BAD(2011-02-07 09:37) Odpowiedz 00

    Nie wierzysz? To oczywiste, kto da 50.000 zł za nic? A jednak. Po pierwsze nie za nic, bo wkład wynosi 5 zł po drugie potrzebujesz troszkę pracy dosłownie 20 - 30 minut jednorazowo (np. dziś albo jutro!). Zarobisz jak każdy, kto bierze w tym udział ok. 50.000 zł w okrągły miesiąc! (ja dokładnie zarobiłem 75.435 zł w miesiąc bo poświęciłem 3 godzinki a nie 30 minut! Opłacało się.). Ten sposób wymyślił Roberto T. Kiyosaki - najbogatszy inwestor na świecie, który w dodatku
    nie ma pracy... i tak się rozeszło aż trafiło do mnie i do Ciebie!
    Opowiem jakie to łatwe i proste, ale jeśli nie masz teraz 5 minut żeby spokojnie o tym przeczytać zapisz tą stronę i wróć kiedy będziesz mieć czas : )
    Tak więc pomyśl czy warto się troszkę zaangażować zanim pochopnie "wyrzucisz" tyle forsy (co miesiąc 50000 zł lub więcej). To zależy od Ciebie. Gdy opowiedziałem o tym kolegom, wyśmiali mnie... A jednak wziąłem w tym planie udział. Moi znajomi wyciągnęli się jak zobaczyli moje konto
    , a mówiłem od razu wejdźcie w to, wiadomo nawet znajomi czasami są nieufni. Hehe, teraz się z tego śmieją. Jak sobie przypomnę ich miny, jak opowiadali o tym gdy zajrzeli na konta. Zresztą mi też gęba opadła jak zobaczyłem konto! A moje konto wciąż rosło i dalej rośnie. Jak tak dalej pójdzie zostanę milionerem z jednego internetowego biznesu - czy jest to możliwe?! Nawet teraz jak to pisze, dziwi mnie ile osób musi ciężko pracować by utrzymać dom, swoje dzieci
    lub po prostu zbiera na kino lub komputer. Dziękuję teraz temu, kto wysłał mi tą wiadomość i przedstawił mi ten pomysł, dziękuję że nakłonił mnie do tego, aby zrobić jeden mały skok w bok od szarego życia i zainwestować pieniądze
    po to by włożone - pracowały dla mnie - a nie ja na te pieniądze. Nigdy nie zarobiłem mniej niż 24 000 zł z każdej okazji.
    Teraz udowodnię Ci, iż jest to LEGALNY BIZNES! Nie potrzebujesz niczego sprzedawać! Nie potrzebujesz rozmawiać o tym z przyjaciółmi, rodzina lub z nikim innym (chyba, że chcesz). W dodatku, jeśli jesteś nieśmiały(a) to problem masz z głowy - bo nie musisz mieć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Ktokolwiek, kto trzyma rękę na pulsie może osiągnąć sukces i wzbogacić się o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli wierzysz, że każdy ma swoje pięć minut to po prostu zrób krok po kroku tak jak jest to napisane poniżej! To Twoja szansa na zmianę Twojej przyszłości!
    To jest NAJTAŃSZA, NAJSZYBSZA I NAJPROSTSZA droga do zarobienia prawdziwych pieniędzy przez Internet w tak KRÓTKIM czasie.
    OK. to zaczynamy, bo się rozgadałem. Ten program działa i nieważne z jakiego kraju jesteś albo w jakim przebywasz. NIE ważne ile masz lat. I na dodatek NIE będziesz potrzebować specjalnej wiedzy lub talentu. NIE będziesz przeglądał stron internetowych, NIE będziesz nigdzie dzwonić, klikać w bannery, lub SPAMować, NIE będziesz także płacić za reklamy itp. Wszystko czego potrzebujesz to:
    - Konto w banku (najlepiej z możliwością obsługi przez Internet, ale nie koniecznie),
    - Około 20-30 minut twojego czasu jednorazowo!
    Jeżeli masz chociaż 13 lat, to możesz założyć swoje własne konto w banku. Nie wierzysz? Proponuję ci mBank. Wejdź na mBank - pierwszy w Polsce wirtualny bank | www.mBank.pl i znajdź ofertę izzyKonto. Zobaczysz, że mając zaledwie 13lat możesz mieć już własne prawdziwe konto w banku.
    KROK 1
    Niezaprzeczalne prawo natury jest takie, żeby zarobić musisz cos od siebie dać! Więc pierwsze co musisz zrobić to zainwestować TYLKO 5 ZŁ. Jak mówi Robert T. Kiyosaki- "jesli nic nie zainwestujesz - nic większego nie zyskasz!". Im szybciej zainwestujesz tym szybciej zaczniesz zarabiać z powiększającą się rzeszą ludzi! Tak więc, przelej 5 zł na PIERWSZE znajdujące się poniżej konto bankowe
    z notka mówiącą (tytułem):
    "Proszę, dodaj mnie do swojej listy mailowej."
    CHCĘ, ŻEBYS WIEDZIAŁ (A), ŻE JEST TO PO TO, ABY UTRZYMAĆ TEN PROGRAM LEGALNYM!
    To naprawdę proste! Gdy przelejesz 5zł na pierwsze konto z poniższej listy, to możesz już się szeroooko uśmiechnąć . Nie wiem czy wiesz, ale już czerpiesz z tego programu wielkie korzyści. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.
    Oto obecna lista:
    1. Nr konta: 93 1050 1142 1000 0090 6148 3617
    2. Nr konta: 35 1020 3714 0000 4502 0131 0986
    3. Nr konta: 05 1140 2004 0000 3902 4611 2112
    4. Nr konta: 50 1020 5558 1111 1426 0030 0005
    5. Nr konta: 65 1050 1562 1000 0022 1497 1489
    PAMIĘTAJ! Wpłać 5 zł na konto nr.1 i jako nazwę odbiorcy wpisz "xxx" ze względu na ochronę danych, a jeżeli dobrze przepiszesz numer konta to pieniądze i tak dojdą!
    KROK 2
    Gdy już przelałeś 5 zł na konto znajdujące się na 1. miejscu listy (wraz z Tą dodatkową notką - TO BARDZO WAŻNE!), następną rzeczą, którą musisz zrobić to zrobić kopię tej strony (tekstu na niej zawartego),później konto nr.1 skasuj, a na dole (na 5. miejscu) dopisz swoje konto przesuwając konta nr 2 , 3 , 4 , 5 do przodu.

  • daria(2011-05-03 19:46) Odpowiedz 00

    A ile są warte takie domeny jak praca.pl czy praca.net ?