To oferta dla tych, którzy dużo dzwonią do różnych sieci – mówi GP Anna Karolewska, dyrektor w Polskiej Telefonii Cyfrowej, odpowiedzialna za markę Tak Tak.

W Tak Tak Hot minuta do wszystkich sieci poza Play kosztować będzie 29 gr, czyli tyle, ile od kilku miesięcy wynosi standardowa stawka narzucona rynkowi przez P4 w taryfie Play Fresh. Rozmowy do Play będą – podobnie jak w większości sieci – droższe. Kosztować będą 79 gr za minutę, tyle ile w dziś oferowanych taryfach Tak Tak, mimo że od 1 lipca stawki za kończenie połączeń w sieci Play spadły ze średnio 56 gr do nieco ponad 40 gr za minutę.

– Na razie nie planujemy obniżki ceny połączeń do Playa w taryfach Tak Taka – mówi dyrektor Karolewska.

W nowej taryfie nie będzie pakietów obniżających ceny rozmów czy SMS (18 gr) oraz MMS (40 gr). Nie będzie też usługi bonus, która użytkownikom Tak Tak pozwala dziś zbierać darmowe minuty połączeń do sieci Era za odbieranie połączeń z innych sieci.

– Te usługi dostępne są w innych taryfach. Tak Tak Hot będzie oferował prostą konstrukcję taryfy z płaską stawką – dodaje dyrektor Karolewska.

Najsłabszą stroną Hot jest transmisja danych. Jej ceny nie zmienią się w porównaniu z dotychczasową ofertą Tak Tak. Kupując pakiet blueconnect 5 MB, klient może przesłać 1 MB danych za 1 zł lub płacić 1,44 zł za 1 MB przesłany bez zakupu pakietu.

Szefowa Tak Taka ujawniła, że połowa klientów korzystających z transmisji danych w Tak Taku używa pakietów blue-connect 5 MB miesięcznie.

W siostrzanej przedpłaconej taryfie Nowa Heyah przesłanie 100 kB danych kosztuje 2 gr.

– Przygotowujemy kolejne oferty, w tym dotyczące transmisji danych – dodaje Anna Karolewska.

Bez zmian pozostają taryfy Happy i Nowy Tak Tak. Ich użytkownicy będą mogli zmienić taryfę na Hot, a jeśli uznają, że jest ona dla nich nieodpowiednia, bezpłatnie przejść na Nowy Tak Tak. Z NTT korzysta 1/3 klientów taryf Tak Tak.

– NTT to z kolei nasza oferta dla tych, którzy dużo dzwonią wewnątrz sieci – mówi Anna Karolewska.

Dziś ponad 50 proc. użytkowników Tak Tak wykupuje różne pakiety, głównie te, które obniżają ceny rozmów i SMS wewnątrz sieci. Rośnie też liczba korzystających z usług dodanych, takich np. jak Granie na czekanie (muzyka zamiast tradycyjnego sygnału wołania) czy serwisów SMS czy MMS.

NOWA ERA DOMOWA

Od 14 lipca PTC wprowadza nową taryfę w usłudze Era Domowa, czyli telefonii stacjonarnej realizowanej za pomocą technologii GSM. W nowej taryfie połączenia po pierwszej minucie będą rozliczane z dokładnością co do sekundy, a cena minuty rozmowy krajowej wynosić będzie 17 gr. Dotychczas w Erze domowej PTC oferowało rozliczenia impulsowe – 3 minuty za 35 gr. Rozmowy do sieci Era, Orange i Plus kosztować będą 39 gr za minutę, tyle samo co rozmowy międzynarodowe do krajów Unii Europejskiej oraz USA i Kanady. PTC w różnych typach usług stacjonarnych ma w sumie 380 tys. klientów, z których 35 proc. przeniosło numer z innej sieci, głównie Telekomunikacji Polskiej.