statystyki

Prawo ochronne na znak towarowy można utracić

autor: KT10.04.2018, 18:00
Symbol znaku towarowego

Przez rzeczywiste używanie znaku należy rozumieć takie, które nie ma charakteru symbolicznego.źródło: ShutterStock

W interesie wielu przedsiębiorców leży uzyskanie wyłącznego prawa do używania znaku towarowego, którym oznaczają lub zamierzają w przyszłości oznaczać swoje produkty lub usługi. Czy jednak można utracić prawo do zarejestrowanego przez siebie znaku?

Agata Okorowska radca prawny z Kancelarii Prawnej Law-Taxes.pl we Wrocławiu:

Okoliczności wygaśnięcia prawa ochronnego na znak towarowy albo unieważnienie tego prawa uregulowano w art. 169 ustawy – Prawo własności przemysłowej (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 776). Otóż wygaśnięcie prawa może nastąpić na skutek nieużywania zarejestrowanego znaku towarowego – chyba że istnieją ważne powody uzasadniające taki stan. Konkretnie, można żądać stwierdzenia wygaśnięcia prawa ochronnego na znak towarowy, jeżeli nie jest on używany w sposób rzeczywisty przez nieprzerwany okres pięciu lat. Trzeba przy tym wnieść wniosek i uiścić stosowną opłatę.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane