statystyki

UOKiK walczy ze sprzedawcami garnków

autor: Patryk Słowik20.02.2018, 07:13; Aktualizacja: 20.02.2018, 08:11
Z kontroli UOKiK wynika, że wielu przedsiębiorców nie zostawia klientom kopii dokumentów, w tym regulaminów „akcji promocyjnej”.

Z kontroli UOKiK wynika, że wielu przedsiębiorców nie zostawia klientom kopii dokumentów, w tym regulaminów „akcji promocyjnej”.źródło: ShutterStock

Oszukiwanie co do właściwości sprzedawanych towarów, utrudnianie zwrotu produktów, ograniczanie prawa do rękojmi i używanie sprzecznych z prawem weksli. Takie nieprawidłowości dostrzegł Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w toku kontroli przeprowadzonej wśród przedsiębiorców wciskających kit na pokazach.

Urzędnicy wielokrotnie w ostatnich miesiącach zapowiadali, że wezmą się za przeciwdziałanie patologiom związanym z naciąganiem seniorów. To głównie oni padają ofiarami różnego rodzaju prezentacji produktowych. Marek Niechciał, prezes UOKiK, przyznawał, że w obliczu starzenia się społeczeństwa może dochodzić do coraz większej liczby takich nieuczciwych prób. Dlatego potrzebna jest zdecydowana reakcja państwowej administracji. Są pierwsze efekty.

„Wycieczka z pokazem garnków, oferowanie lamp do naświetlania podczas wykładu, prezentacja masażerów, badania połączone ze sprzedażą suplementów diety – podczas takich spotkań często dochodzi do nieprawidłowości” – twierdzi UOKiK w opublikowanym wczoraj komunikacie. Urzędnicy chwalą się, że w ostatnim czasie prezes Niechciał ukarał pięć firm, które sprzedają towary podczas prezentacji i pokazów. Szósta, która łamała prawo, zobowiązała się do usunięcia skutków naruszenia praw konsumentów.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • prosimy PIS(2018-02-20 08:18) Zgłoś naruszenie 10

    Oby to była prawda , że UOKIK się za to wezmie! Sprytni telemarketerzy dzwonią bezprawnie na losowe numery tel i wymyślają coraz to nowe sposoby na : odebranie nagrody, poradę medyczną ,itd..... a kończy się bezczelnym naciąganiem starszych osób na ogromne kwoty . Prosimy PIS aby w końcu to ukrócił !!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • emeryT(2018-06-12 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety garnki emaliowane robią się wewnątrz szorstkie od zwykłego gotowania w nich kartofli. Zaznaczam, że nie używam żadnych ostrych narzędzi ewentualnie materiałów ściernych, nie przypalam itp. Jeszcze nie spotkałem garnka emaliowanego odpornego na częściowe rozpuszczanie się a producenci/sprzedawcy i inni milczą na ten temat jak grób.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane