statystyki

MF rzuca rękawicę bankowym lokatom i wprowadza na rynek produkt, jakiego jeszcze nie było

autor: Marek Chądzyński26.09.2017, 07:30; Aktualizacja: 26.09.2017, 08:11
podatki, pieniądze

Z oficjalnego komunikatu ministerstwa wynika, że nowy papier ma być instrumentem regularnego oszczędzania – czyli resort liczy na stałe rolowanie długu w tej formie przez klientów.źródło: ShutterStock

Zamiast depozytu terminowego w banku trzymiesięczna obligacja Skarbu Państwa. Ministerstwo Finansów wprowadza na rynek produkt, jakiego jeszcze nie było.

Reklama


Trzymiesięczne obligacje detaliczne resort finansów będzie sprzedawał już w październiku. Nowy papier wejdzie na stałe do oferty ministerstwa. MF uważa, że w ten sposób pozyska nowych inwestorów, bo przeprowadzając wcześniej jednorazowe emisje obligacji krótkoterminowych, przekonało się, że na taki właśnie produkt jest największy popyt.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Komentarze (18)

  • podatnik(2017-09-26 09:14) Zgłoś naruszenie 3312

    Niestety nie skorzystam. Straciłem wiarę w to państwo. Dziś mówią, że tak czy siak, a za parę lat jedną nocną ustawą odbiorą mi to co obiecali. Także bawcie się ale sami.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • wyborca(2017-09-26 09:47) Zgłoś naruszenie 2711

    Nie stabilne prawo-dlatego w to nie wchodzę.

    Odpowiedz
  • A czy są Bezpieczne...???(2017-09-26 08:37) Zgłoś naruszenie 221

    Bo OFE też inwestowało w Bezpieczne Obligacje.... ...A potem OFE utopili dla Kasy z tych Obligacji

    Odpowiedz
  • IP(2017-09-26 08:06) Zgłoś naruszenie 204

    ....a czy One są tak dobrze gwarantowane jak wiek emerytalny po 45 latach pracy u Tuska?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bbb(2017-09-26 10:49) Zgłoś naruszenie 188

    PKO BP, bank państwowy, dorzucił się do tych 19 milionów zł na akcję bilbordową PiS-u. Wreszcie zdecydowałam się zmienić bank !!!

    Odpowiedz
  • thadde(2017-09-26 14:36) Zgłoś naruszenie 110

    Oprocentowane 1,5% w skali roku- faktycznie ciężka ta rękawica rzucona bankowym lokatom:)

    Odpowiedz
  • Eu(2017-09-26 14:53) Zgłoś naruszenie 85

    PiS-owskie AMBER Gold -1,5 % ,to od 10000zł na rok 150 zł. Masło zdrożało o 200 % ,a wiarygodność władzy PiS-u do zera.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • WOLNY MYŚLICIEL(2017-09-26 14:30) Zgłoś naruszenie 85

    W Państwie z dykty obligacje mogą być co najwyżej papierowe. Od piątku (22-IX) do dziś tj. trzy dni złotówka do USD jest ok. 3% w plecy. Te obligacje to nie sobie powieszą w (...)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jak najdalej ...(2017-09-26 13:53) Zgłoś naruszenie 65

    .... od pomysłów tej "wadzy" !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gamonie Komentujący (2017-09-26 18:51) Zgłoś naruszenie 61

    toż to Zwykłe Obligacje....a jarają się jak szczerbaty na suchara

    Odpowiedz
  • psps(2017-09-30 09:34) Zgłoś naruszenie 10

    nie tylko masło zdrożało tak dużo. ciekawe co się takiego stało?

    Odpowiedz