Dobra zmiana w gospodarce. Specjaliści dawno nie byli tak zgodni: Polskę czeka dobry czas

autor: Łukasz Wilkowicz03.04.2017, 07:40; Aktualizacja: 03.04.2017, 07:44
Z prognoz analityków wynika, że pod względem tempa wzrostu PKB najlepszy będzie III kw.

Z prognoz analityków wynika, że pod względem tempa wzrostu PKB najlepszy będzie III kw.źródło: ShutterStock

Wychodzenie z dołka koniunktury będzie szybsze, niż spodziewali się ekonomiści. Cały 2017 r. może zamknąć się wzrostem PKB o 3,5 proc. Specjaliści dawno nie byli tak zgodni: Polskę czeka dobry czas

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (29)

  • Bartek(2017-04-10 09:38) Zgłoś naruszenie 02

    Co ma piernik do wiatraka? W G20 jest też Rosja, są Chiny, Indie i jest Meksyk. Czy z w/w państw to nie wyjeżdżają?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dziadek Franek(2017-04-03 13:27) Zgłoś naruszenie 3616

    Nie! Nie! to już zbyt wiele. Takie informacje zwiększają ryzyko zawałów oraz rozrostu paranoi paranoidalnych u członków opozycji totalitarnej. Miało być przecież zupełnie inaczej......................................Czy to oznacza koniec kicania po ulicach?..bo juz nie wiem..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Patologia Obywatelska(2017-04-03 13:23) Zgłoś naruszenie 3322

    Oszołomy które rok temu pisały że będzie katastrofa gospodarcza teraz piszą o fałszowaniu statystyk :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Na temat cudu(2017-04-03 12:06) Zgłoś naruszenie 3317

    Gdyby faktycznie coś dobrego się działo, to Polacy pracowali by w swoim kraju, a nie sprzatali, zmywali i wykonywali inne pracy gdzie sie tylko da byle by nie w Polsce. Zachod wpompował w ten kraj 200 mld euro + monstrualne dlugi, zaciagniete przez kolejne rzady + przehandlowane i rozparcelowane mienie po PRL- ....... jedyne co mamy tak jak na Zachodzie to ceny, ktore przez ostatni rok znacznie wzrosly

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Iwona(2017-04-03 10:45) Zgłoś naruszenie 4431

    Przez 500+ gospodarka miała się zawalić. Tak twierdziła opozycja. A tu proszę.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • kobieta sukcesu(2017-04-03 10:44) Zgłoś naruszenie 4411

    Co za dramat!! Nie da się już kraść w Polsce!!--------------A zona Nowaka dalej leci na stracie. Dawać ją na widły !!!

    Odpowiedz
  • seba(2017-04-03 10:34) Zgłoś naruszenie 6729

    Salonowi ekonomiści z Balcerowiczem na czele muszą być mocno zawiedzeni kumulacją dobrych danych na temat długu, deficytu oraz bilansu handlowego naszego kraju.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wszystko jasne(2017-04-03 10:32) Zgłoś naruszenie 3112

    Według danych MFW w 2016 r. Polska była 25 gospodarką na świecie pod względem wartości PKB nominalnego wyrażonego w USD. W tym czasie PKB per capita (PPP) Polski wyniósł 27 715 USD i był wyższy niż w 8 krajach należących do grupy G20 (Indie, Indonezja, RPA, Brazylia, Chiny, Meksyk, Turcja, Rosja). --Aktualny rating dla Polski podany przez agencję Moodys to ocena A2. Ocena ta stawia Polskę na 20 miejscu ex aequo ze Słowacją, biorąc pod uwagę wszystkie 43 kraje, o których mówi się w kontekście szczytu G20, czyli 19 największych gospodarek świata i pozostałe kraje UE.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • windykator(2017-04-03 10:31) Zgłoś naruszenie 312

    do @ Miś Uszatek--Liczy się Produkt Narodowy Brutto, ale nie może przecież tego powiedzieć publicznie, bo PKB jest jak dogmat ekonomii.

    Odpowiedz
  • Miś Uszatek(2017-04-03 09:52) Zgłoś naruszenie 506

    Szczerze mówiąc, bardziej od jakiegoś tam PKB interesuje mnie wypłata przelewana co miesiąc na moje konto. Czy ona też będzie tak rosła?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • czytelnik(2017-04-03 09:21) Zgłoś naruszenie 5327

    zaskoczenie, że taki artykuł ukazał się na łamach GP, ostatnio było tylko krytykowanie, czyżby nadeszła dobra zmiana

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz