"Ceny mieszkań będą rosnąć w przyszłym roku"

autor: Bożena Wiktorowska29.08.2008, 03:00; Aktualizacja: 31.10.2008, 11:42

Rozmawiamy z PAWŁEM GRZĄBKĄ, dyrektorem zarządzającym CEE Property Group - W II połowie przyszłego roku zaczną rosnąć ceny zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (21)

  • mamrot(2008-08-31 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Każdemu już się znudziło komentowanie wciskających kit developerków czy na mszy wszyscy? Polacy coraz więcej zarabiają i mniejsze bezrobocie to po co te strajki?

    Odpowiedz
  • Jozi(2008-08-31 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    Cena jest umowna:między kupującym a sprzedającym.Inne argumenty się nie liczą.No chyba te,komu się bardziej śpieszy.Tylko malony z Urzędu Skarbowego twierdzą,że zawsze się wzieło za mało.Wiadomo,podatki.To niech jeszcze urzad sprzeda ludkom,za jak najwięcej.Mądrale.

    Odpowiedz
  • lekarz(2008-08-31 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    blebleble pan grzadka jest chory psychicznie i lepiej zeby udal sie do lekarza

    Odpowiedz
  • obiektywny(2008-08-31 19:09) Zgłoś naruszenie 00

    wciąż pogoda dla bogaczy i tyle w tym temacie bo ja mieszkam w kurnej chacie a dla dzieci -kupa śmieci(niechaj się wałęsają jak roboty nie mają)

    Odpowiedz
  • ralfik1978(2008-08-31 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    A tydzień temu maiły spadać ? Czy Wasze komentarze można traktować poważnie ?

    Odpowiedz
  • głeboko współczujący(2008-09-01 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    Współczuje klientom firmy Pana Grząbka - podejrzewam, że ta firma zaleca inwestowanie w nieruchomości.
    Nie wydaje mi się rozsądne inwestowanie w nierychomości na szczycie górki.
    No bo niby dlaczego mieszkania maja jeszcze zdrożeć?

    Odpowiedz
  • Katarzyna(2008-09-01 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    Mieszkania beda tansze nie dajcie sie zapedzic w kozi rog.
    Kredyty sa wysoko oprocetowane
    Procent na lokatach wzrasta

    Odpowiedz
  • an2(2008-09-03 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Gleboko wspolczujacy! Ja ci pan wytlumacze, dlaczego maja mieszkania zdrozec - bo w tym kraju nadal brakuje od 6 do 8 mln mieszkan! Dlaczego mialyby taniec? A szczyt gorki juz byl - 2006 rok, gdzie ty byles?

    Odpowiedz
  • antydeweloper(2008-09-07 23:13) Zgłoś naruszenie 00

    człowieku to że będa tanieć to jest pewniak - ludzie wydali kase i juz nie ma popytu na mieszkania teraz biora sie za ich splacanie. Zarobili wszyscy i to krocie na głupocie Polaków:)))) do 2010 ceny spadna i to nawet dużo na nowym mieszkaniu nawet o 10-15% co z inflacja przez ten czas to da duża sumę ogólnie na dzień dzisiajszy na nowym mieszkaniu jakieś 20000.
    Poczekamy - nam sie nie spieszy a zapłacimy tak jak sie należy a nie na wyrost bo i tak co swoje wtedy zarobicie:))

    Odpowiedz
  • antydeweloper(2008-09-07 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    an2 idioto:))) 40 mln polakow jest co wieszkosc ma dach nad glowa i w rodzinie generalnie 3-4 osoby a ty pie..pszysz:))) ze 8 mln mieszkan brakuje?:))))) hahahahahaha co za idiota. To polacy ogolnie bezdomni sa:)))))))))))))))))) nie no jak tacy debile tu beda sie wypowiadac to ja tego nei komentuje:))))

    Odpowiedz
  • an2(2008-09-09 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    antydeweloper, slodziutki! Jak brak argumentow, to sie denerwujesz? Nie wszyscy so tacy jak ty i Prezydent, ze z mamusia do konca zycia. Mieszkania sa drogie wlasnie dlatego, ze Jest ich BRAK, a te 3-4 osoby w rodzinie chca w koncu mieszkac osobno, lub na wiekszym. A nie kupisz teraz - nie kupisz nigdy. Teraz jest dobry czas kupowac, bo troche zastoj. Nie denerwuj sie i rusz glowa.

    Odpowiedz
  • może i tak(2008-09-09 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    Co podbija ceny mieszkań? Duży zleca Mniejszemu, Mniejszy jeszcze mniejszemu, mniejszy temu co faktycznie buduje. I na tej długiej drodze jest dodatkowa kasa dla panów biznesmenów.

    Odpowiedz
  • kasa(2008-09-09 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    W przyszłym roku? A miały po wakacjach? W przyszłym roku ceny długopisów wzrosną o 16,23 %? Dajcie mi kasę, a napiszę co chcecie.

    Odpowiedz
  • to ja(2008-09-13 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    Widzę, że przyszła kiepska pogoda dla deweloperów i ich płatnych strategów. Ludzie chcą kupować mieszkania, normalni po normalnych cenach, złodzieje po złodziejskich, szaleni po szalonych, spekulanci po spekulacyjnych. Dzięki Bogu coraz więcej normalnych. No cóż, nikt nie wymyślił lekarstwa na szaleństwo. Złodziejstwo podobno jest dziedziczone. Spekulanci zaś szybko kończą karierę.

    Odpowiedz
  • Do an2(2008-09-23 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Absurd.Tylko tyle.

    Odpowiedz
  • Zenon(2008-11-23 23:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ceny mieszkań nadal są za drogie dla przeciętnego Kowalskiego w porównaniu z jego zarobkami. Zarobki polaków a ceny mieszkań to komedialne porównanie.

    Odpowiedz
  • NORMALNY ...(2009-01-03 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    witam wszystkich, fakt faktem, że mieszkania będą jeszcze tanieć ponieważ rok do roku spadł popyt w wyniku kryzysu mieszkaniowego i chociażby drożejącej waluty, szkoda, że ludzie opamiętali się tak późno i dostrzegli, że drożejące mieszkania nienaturalnie szybko są tylko i wyłącznie odpowiedzią rynku na rosnący popyt wynikający ze spekulacji developerów w zmowie z bankiem, a teraz Pan X z jakimś tam stażem w :kurniku: na zlecenie powie" tak tak ludzie kupujcie teraz teraz bo za miesiąc będzie za późno..a największy myk polega na tym, że to przez "nas" te mieszkania drożeją...bo częsć osób rzuca się, kupuje po 3 mieszkania a wiecie jak reaguje tłum...Moim zdaniem, powinniśmy wszyscy przeczekać i podejść do tematu bardzo chłodno, bez emocji a zapewniam Was, że po pewnym czasie mieszkania będą same nas szukały a nie jak to teraz jest.dzwonisz do developera a ten Ci mówi, że okazja zostały jeszcze tylko dwa mieszkania w super cenie :) to było we wrześniu, do dziś stoją...bankrutujcie.

    Odpowiedz
  • D D D(2009-03-08 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli mieszkanie które jest warte powiedzmy 130 tys nie spadnie do ceny 70 tys to nie wiem jak wy ale ja bede mieszkal cale zycie z rodzicami nie ma mowy abym zaciagnol gigantyczny kredyt bo nie mam nerwów do tego a nie urodziłem sie po to aby sie caly czas denerwowac , nie mam zamiaru zyc z gigantyczym kredytem na barkach , mieszkania powinny byc w cenach 40-75 tys za 50m2 w zaleznosi od miasta , jest to cena dostepna dla kazdego "chcącego" nie ma co ukrywac że ceny mieszkac sa tak wysokie przez nas samych zwyklych zjadaczy chleba , jak by ludzie nie ponabierali kredytów mieszkaniowych w momencie gdy ich cena byla astronomicznie wysoka to sila rzeczy ceny musialyby spasc bez wzgledu na paplanine developerów , wystarczy ze nikt nie kupi mieszkania przez roku czasu i takie ceny musza sie pojawic w przeciagu jednego roku , one i tak beda takie sila rzeczy tylko ze za 4-5 lat poprzez niepotrzebny opór developerów

    Odpowiedz
  • Jedrzej(2009-04-14 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie mieszkania musza byc tańsze. Przecież te ceny sa nienirmalne. W ciągu 3-4 lat ceny wzrosly o 200 %- przeciez to parodja, gdy srednia krajowa to niecale 3 tys zł.

    Odpowiedz
  • tylko MYŚLĄCY o kupnie(2009-10-21 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem ceny miszkań spadną, albo sie utrzymają na tym poziomie co są bo:
    1. Pięć lat temu zwykły warszawiak(nie mówię o tych niezwykłych bo wiadomo, ze sa tacy co i 20tyś zarabiają, mówię o więkrzości ludzi zaraz po studiach i parę lat pózniej bo to zazwyczaj oni kupują te mieszkania bo zamiast wynajmowac muszą gdzies mieszkac, albo maja gdzie mieszkac i pod wynajem) zarabiał 2-3tyś zł (mieszkania kosztowały ok 3-3,5tys/m2); dziś po 5latach ten sam zwykły warszawiak zarabia sredno 3-4tyś zł (a mieszkania kosztują 6-8,5tyś/m2). No i co myslicie ze za kolejne 5lat ten sam warszawiak bedzie zarabiał 4-5tyś zł, a mieszkania bedą kosztować 12-16tyś/m2 ? Nie sądzę, ceny juz są absurdalne i nie ma chętnych na kupno, a do jeszcze więkrzych absurdów nie sądze by dochodziło, bo poprostu nikt tego nie kupi!

    2. Do tego dochodzą koszty kredytów. Jeszcze jakies dwa lata temu za pożyczone 300tyś zł od banku, trzeba było spłacić 550tyś (nie mówie o wczesniejszych spłatach kredytu), dziś za te pożyczone 300tyś zł trzeba oddać bankowi 700tyś jak nie lepiej. Kto sie zdecyduje na cos takiego to powodzenia!

    3. Zgadzam się z postami wczesniej, to my -kupujący napedzamy te ceny, łapiemy sie na e niby promocje za 6tyś/m2 na obrzerzach warszawy (kiedy dewelopera ten sam 1metr kosztuje 3tyś.). Czyli reasumując developer zarabia na nas 100-200%, do tego banki zarabiają na nas drugie tyle jak nie wiecej. Czyli ten metr mieszkania kosztuje nas nie 3tyś zł ile normalnie jest wart, a koztuje nas 6-10tyś zł. Normalne?

    Odpowiedz