"Wierzyciel może żądać od kontrahenta oświadczenia o poddaniu się egzekucji"

autor: Małgorzata Kryszkiewicz26.03.2009, 12:02

Rozmawiamy z BARTŁOMIEJEM JANKOWSKIM, adwokatem, partnerem w WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr - Już na etapie podpisywania umowy przedsiębiorcy powinni postarać się o zabezpieczenie swoich interesów na wypadek, gdyby ich kontrahent stał się niewypłacalny. Uprawnienia wierzyciela do dochodzenia roszczeń muszą być w umowie jasno i precyzyjnie wskazane.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • koordynator Obywatelskiej Inicjatywy Gwarancje Za(2009-06-08 05:51) Zgłoś naruszenie 10

    Niestey, w polskim prawie wszystko "MOZNA" - mozna zadac Gwarancji Zaplaty... mozna... mozna - i niestety TRZEBA szukac kruczkow - jak ten powyzej... a dlaczego nie sformulowac prawa w sposob jasny - podejmujesz zobowiazanie - daj Gwarancje - ubezpiecz sie jesli nie masz wolnych srodkow - a jesli ubezpieczyciel cie nie ubezpieczy, tzn ze jestes niewiarygodny i nie mozna z toba wchodzic w uklady biznesowe... czemu nie skorzystac z doswiadczen wyksztalconych demokracji jak kanada, francja, niemcy...wszystko mozna...a w budownictwie jak podawala ostatnio prasa zatory platnicze wzroskly o dalsze 4,5 miliarda zlotych == xxxx bankructw, utrat plynnosci, straty miejsc pracy.

    Rozwiazania sa, tyle ze NIKT nie chce podjac nalezytej decyzji - ale dywagujemy wszedzie... jak to kochamy ... szczegolnie przed wyborami.

    patrz www.gwarancjezaplaty.mwtb.pl

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane