Transformacja energetyczna jest koniecznością, jeżeli chcemy zapewnić polskiej gospodarce konkurencyjność - mówił Andrzej Domański w studiu Dziennika Gazety Prawnej na Europejskim Kongresie Finansowym. Wskazywał, że konieczne jest włączenie w finasowanie tego procesu prywatnych inwestorów. - Musi w tej kwestii nastąpić istotne przyspieszenie i będziemy pracowali nad tym na Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów dodawał.

Andrzej Domański mówił też o nowym modelu finansowania samorządów. Podkreślał, że chce, aby wszedł on w życie 1 stycznia 2025 roku. - Nie może powtórzyć się sytuacja zdemolowania stabilności ich finansów do której doprowadził rząd PiS mówił gość studia DGP.

W rozmowie pojawił się też wątek procedury nadmiernego deficytu. Minister Domański powiedział, że jego resort jest w intensywnym dialogu z Komisją Europejską. Przyznał, że nie ma szans na uniknięcie uruchomienia procedury. Powiedział jednak, że liczy na to że rekomendacje będą łagodne i uwzględnią to że większość naszych nadmiarowych wydatków przeznaczona jest na obronę. A ta służy bezpieczeństwu zarówno Polski jak i całej Europy.