Podczas CEO Summit w Londynie organizowanego przez The Wall Street Journal Dziennik Gazeta Prawna jest inicjatorem i partnerem polskiego popołudnia. Gościem specjalnym wydarzenia jest prezydent Andrzej Duda.

"Jesteśmy częścią NATO, ogromnie to sobie cenimy i robimy wszystko, żeby sojusz był jak najsilniejszy, jak najsprawniejszy i by w jak najbardziej wiarygodny sposób realizował swoje zasadnicze zadania" – powiedział podczas CEO Summit w Londynie prezydent Andrzej Duda.

Polish Business Afternoon to inicjatywa, która towarzyszy tegorocznemu zjazdowi Rady Prezesów Wall Street Journal (WSJ CEO Summit), formatowi skupiającemu 340 szefów największych światowych firm. W tym elitarnym gronie są przedstawiciele wielu branż, m.in. zarządzający Walmart, Microsoft, Intel, Bank of America, NYSE, Pfizer, News Corp, IBM, Bayer, ArcelorMittal i wielu innych.

Spotkania prezesów CEO Summit służą wymianie doświadczeń i spostrzeżeń oraz wysłuchaniu eksperckich analiz odnoszących się do najważniejszych trendów gospodarczych i wydarzeń, które mają istotny wpływ na prowadzenie biznesu. Gośćmi poprzednich edycji CEO Summit byli m.in. Anthony Blinken, Janet Yellen, Bill Gates, Wołodymir Zełeński, David Solomon (Goldman Sachs), James Quincey (Coca-Cola) i wielu innych, a w spotkaniu w Londynie biorą udział m.in. Elon Musk, szef Banku Anglii, szefowa londyńskiej giełdy. Swoją obecność potwierdziło 160 prezesów.

„Wall Street Journal” i „Dziennik Gazeta Prawna” zaprosiły gości CEO Summit do uczestnictwa w Polish Busines Afternoon - inicjatywie, której celem jest promocja polskiego biznesu i Polski jako doskonałego miejsca do inwestowania.

ikona lupy />
DGP w Londynie. Prezydent Andrzej Duda ze światowym biznesem o Polsce / Dziennik Gazeta Prawna

W ramach polskiego popołudnia zaplanowano m.in. panel z udziałem przedstawicieli polskich przedsiębiorstw, a zwieńczeniem spotkania będzie koncert fortepianowy Tomasza Rittera, laureata Konkursu Chopinowskiego.

Partnerami wydarzenia są: Pekao SA, GPW, PKN Orlen, PKO BP i PAIH.