W debacie „Gwiazdy bankowości” wzięli udział prezesi banków: Michał Gajewski (Santander Bank Polska), Brunon Bartkiewicz (ING Bank Śląski), Zbigniew Jagiełło (PKO BP), Cezary Stypułkowski (mBank), a także Przemysław Paprotny, lider usług dla sektora finansowego w PwC w Polsce.

- Powiem szczerze: średnie przedsiębiorstwo niemieckie to jest wielka polska korporacja – mówił Bartkiewicz. - Bardzo lubimy myśleć o tym, że my jesteśmy potęgą gospodarczą. Przed nami jeszcze dużo ciekawych wyzwań i nie brakuje nam zajęcia na najbliższe dziesięciolecia.

- W obliczu problemów frankowych rodzą się takie pytania: czy banki udzielające obecnie kredytów hipotecznych w złotych przy stopie procentowej 0,1 proc. nie wprowadzają klientów w błąd, w przypadku kiedy za parę lat ta stopa procentowa będzie być może wynosiła 5 proc.? Czy banki udzielające kredytów hipotecznych na stałą stopę, która skończy się po pięciu latach, a nowa będzie znacznie wyższa, nie wprowadzały klientów w błąd? – mówił Jagiełło.

- Wydaje mi się, że z tymi ugodami będzie jeszcze kłopot z uwagi na niebezpieczeństwo ich wzruszania w przyszłości w sytuacji niejasności różnych aspektów prawnych - zauważył Stypułkowski.

Więcej o debacie przeczytasz w tekście: Nasza gospodarka nie będzie szybko rosnąć, jeśli banki będą słabe [DEBATA DGP].