Pięć mitów Inwestycji Polskich. Rząd wprowadza w błąd opinię publiczną

16.10.2012, 12:11; Aktualizacja: 16.10.2012, 12:20

Najnowszych pomysłów rządu co do tego, jak wykorzystać pozostały majątek Skarbu Państwa, słuchałem z niepokojem. Na ostatniej konferencji ministrów finansów i skarbu padło wiele sformułowań mocno wprowadzających opinię publiczną w błąd. Skomentujmy pięć z nich.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Wealth Solutions
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • Kolosalny Bączek(2012-10-16 12:33) Zgłoś naruszenie 00

  W knajackich kręgach pokutuje przekonanie że najlepsze interesy robi się na głupkach.

  Odpowiedz
 • malina(2012-10-16 14:00) Zgłoś naruszenie 00

  Artykuł pisany z neoliberalnej pozycji, niezauważającej, że własnie "czysty rynek" finansowych gierek sprowadził kryzys.
  Są aktywa, których nie powinno się sprzedawać, ze względu bezpieczeństwa - np. sieci energetyczne. NB wymagają gigantycznych inwestycji. Premier wyjasniał zresztą wczoraj, że przychody z prywatyzacji mogą być przeznaczone na obniżanie długu publicznego,, tymczasem w kryzysie lepiej jest inwestować, gdyż to inwestycje generują ruch, ruch generuje podatki = szansa na obniżenie lub zahamowanie tempa wzrostu długu.
  Fnansowanie z BGK, a nie z banków prywatnych - właśnie te banki udowodniły, jak potrafią rozwalać gospodarki i jak sa niewiarygodne. Autor reprezentuje instytucję zainteresowaną udziałem w rynku, jednakże niechaj zwróci uwagę, że - cóż za paradox - kapitał prywatny jest b. polityczny i brakuje mu transparentności.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane