Suchodolska: Gospodarka centralnie planowana w e-wydaniu

autor: Mira Suchodolska01.08.2012, 09:03; Aktualizacja: 01.08.2012, 09:07

Złapmy się za ręce i zaśpiewajmy hymn dziękczynny. Bo jest powód. Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zrozumiała, że rozdawanie pieniędzy lekką ręką (tym razem chodzi mi o PO 8,1) nie jest dobrym sposobem na to, by wykrzesać z ludzi innowacyjność.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

  • nick(2012-08-01 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    Równie smutne, co prawdziwe.

    Odpowiedz
  • Paweł(2012-08-01 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    ...ach bardzo prawdziwe :(

    Odpowiedz
  • dziadek(2012-08-02 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    a ja żadnej pracy sie nie boję - dajcie mi tylko ludzi i pieniądze aj już będę to robił
    a co? a takie coś z takim czymś do takiego czegoś
    no rozumiecie no nie???!!!

    Odpowiedz
  • Kaszan(2012-08-02 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Zgodzę sie co do bezsensownego rozdawnictwa w 8.1 w przeszłości. Ale od ok 1,5 roku czy 2 lat roku PARP znacząco przykręcił śrubę i przebicie się z projektem jest bardzo trudne, [w ostatnim naborze w pomorskim ostatnio przeszedł 1 projekt] głównie przez kryterium innowacyjności - sprawa nie jest nowa.

    A przy okazji jak można się spodziewać prawdziwej innowacyjności przy "centralnie sterowanym" programie operacyjnym - gdzie kryteria są odgórnie ustalone [bo muszą, inaczej znowu dotowali by projekty właśnie typu zamawianie mszy, dotacjiusz i inne badziewie poniważ szła by kompletna uznaniówka]. Problem nie tkwi w zasadach 8.1, tylko w tym że interwencjonizm gospodarczy wtym zakresie jest sam w sobie bez sensu. Nie da się pogodzić innowacji z szablonem. Tutaj to właśnie wolny rynek a nie urzędnik weryfikować powinien pomysł.

    Wg mnie pomysł na dofinansowywanie e-usług jako taki jest nietrafiony. Jak już mus coś dotować, to już lepiej np infrastrukturę B+R [jest szansa że ktoś coś na niej wymyśli...].

    BTW Pani Redaktor zanim zacznie wylewać swe żale jako ekspert niech najpierw zobaczy w Internecie [w końcu o nim pośrednio mowa] jak brzmi prawidłowo jest rozwinięcie skrótu PARP...

    Odpowiedz