Krzysztof Rybiński: Przyszłością Polski jest BIZUKA

autor: Krzysztof Rybiński06.06.2011, 03:00

Przez lata twierdziliśmy, że szansą na rozwój Polski są fundusze unijne. Faktycznie dzięki nim gospodarka szybciej się rozwija, funduszom unijnym w tym i przyszłym roku będziemy zawdzięczali co najmniej jeden procent wzrostu. Tyle że budowy stadionów, dróg czy mostów skończą się niedługo, i to przyspieszenie wzrostu okaże się tymczasowe. Długofalowe efekty inwestycji unijnych na razie są niestety negatywne. Na przykład pomimo miliardów euro wydanych na wspieranie innowacyjności, ta obniżyła się w ubiegłych latach, o czym informuje GUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • oli(2011-07-11 11:00) Zgłoś naruszenie 00

  kto cie namowil aby z lupkow nie brac profitow towazysze z sb czy po komuchy ja bym ciebie namowil abys nie bralprofitow z pensji to samo radzisz wierzysz w naukowcow na garnuszku panstwa mialem ciebie za myslacego czlowieka a chyba okresliles sie kim jestes

  Odpowiedz
 • marek czeszkiewicz(2011-06-06 08:23) Zgłoś naruszenie 00

  "Dlatego szansą dla Polski nie są ani fundusze unijne, ani łupki, tylko BIZUKA. To słowo powstałe ze słów BIZnes i naUKA. Oznacza takie połączenie biznesu i nauki, z którego powstają nowe, innowacyjne firmy odnoszące sukcesy komercyjne, najlepiej w skali globalnej. Słowo BIZUKA zostało stworzone na potrzeby Raportu o innowacyjności polskiej gospodarki przygotowanego na zlecenie Telekomunikacji Polskiej i Krajowej Izby Gospodarczej. Dziś raport będzie prezentowany na Kongresie Innowacyjnej Gospodarki w Centrum Kopernika w Warszawie."

  Odpowiedz
 • jeżeli ta unia tak robi Nam dobrze to .........(2011-06-06 08:32) Zgłoś naruszenie 00

  skąd Tusk narobił tyle długów..."Gdzie się podziało 270 mld złotych? Nasz dług eksplodował

  Nasz dług eksplodował i na koniec tego roku będzie o połowę większy niż przed czterema laty. Gdyby przyszedł następny kryzys, nie mielibyśmy już od kogo pożyczać.
  Zaledwie w ciągu trzech ostatnich lat – do 2010 r. – nasz dług publiczny liczony według krajowej metodologii wzrósł o 221 mld zł. Sięga już 748,5 mld zł, czyli 53 proc. PKB. Rósł o ponad 70 mld zł rocznie. Wcześniej było to 20 – 40 mld zł. W tym roku powiększy się o kolejne 50 mld zł. Razem – 270 mld zł! "
  Konkluzja -wyciąg chłopie rękę z nocnika i przestań opowiadać ,że dać pieniądze ludziom POkroju Tuska to dobrze.

  Odpowiedz
 • Koła(2011-06-19 23:15) Zgłoś naruszenie 00

  Jak to fajnie, że mamy odjazdowych profesorów. Ryba jest typowym PR profesorem, ale do Kołodki mu jeżdżę daleko.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane