Staniszewski: Strategia uścisków

autor: Mariusz Staniszewski03.02.2011, 03:00

Gdy Niemcy razem z Rosjanami zaczynali budować Gazociąg Północny, energia polskich polityków szła na blokowanie inwestycji. Udało się ją opóźnić i odsunąć od polskich wód terytorialnych. Nikt nie analizował, jak bardzo terminal LNG jest groźny dla interesów Niemiec. Nikt nie przewidywał więc, że nasz sąsiad będzie chciał inwestycję blokować.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • ast(2011-02-03 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    ręce i nogi się uginają...

    pokaz nierzetelności dziennikarskiej...

    - część powyższego felietonu oraz tekst "Druga wojna z LNG w Świnoujściu"

    Odpowiedz
  • ast(2011-02-03 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    rząd PO-PSL jest ewidentnie i ponad wszelką wątpliwość szkodliwy dla Polski

    ma na swym koncie krocie przewinień PRZECIWKO interesom Polski...

    jednym z nich jest brak dbałości o polskie interesy w kwestii zagłębienia gazociągu między Niemcami a Rosją...
    brak tego dostatecznego zagłębienia (na które nie chcą się zgodzić Niemcy, z czym nie walczył rząd Tuska) spowoduje zablokowanie PRZYSZŁYCH, EWENTUALNYCH możliwości rozwoju portu w Świnoujściu...

    ALE...

    to ale jest bardzo ważne - wyjaśnione będzie w następnych postach...

    Odpowiedz
  • ast(2011-02-03 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    otóż NIE JEST PRAWDĄ, że NIEzagłębiona gazrura niemiecko-rosyjska w jakimkowliek stopniu zagrozi gazoportowi w ogóle, czy opłacalności tej inwestycji...

    ...albo, że LNG może zagrozić opłacalnmości gazrury rosyjsko-niemieckiej i dlatego Niemcy chcą rurą "przyblokować" nasz gazoport

    dziennikarze, bądźcie poważni (tzn. rzetelnie dowiedzcie się o co chodzi z tym zagłębieniem rurociągu, zanim zaczniecie o nim coś pisać) !!!

    gazrura ZAGRAŻA PRZYSZŁEMU ewentualnemu rozwojowi Świnoujścia (gdyby w przyszłości chciało budować jakieś nowe terminale w porcie zewnętrznym i przyjmować w nich statki o największym zanurzeniu, jakie mogą wchodzić na Bałtyk i - obecnie - w Polsce tylko do portu Północnego w Gdańsku... niby dlaczego nie mielibyśmy mieć drugiego (obok Gdańska) portu głębokowodnego?... ale gazrura taką możliwość zablokuje... nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia by rząd polski sprawę "odpuszczał" i Niemcom na to pozwolił...)

    Odpowiedz
  • ast(2011-02-03 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    jednak gazrura NIE ZAGRAŻA gazoportowi obecnie budowanemu W ŻADEN SPOSÓB...

    ludzie... rozeznajcie dobrze sprawę zanim się zabieracie za pisanie artykułów...

    Nie można tak robić. Nie można publikować tekstów z tyloma błędami, bo przez to traci się wiarygodność i daje się do ręki argumenty tym, którzy (w złej sprawie) bronią obecnego rządu (który nie zrobił praktycznie nic, by uchronić port Swinoujście przed zamknięciem PRZYSZŁYCH możliwości rozwojowych).

    Faktem niezaprzeczalnym jest, że niedostateczne zagłębienie gazociągu jest wbrew interesom Polski, i że odbyło się to przy niedostatecznych staraniach o polskie interesy ze strony naszego obecnego rządu, ale NIE CHODZI TU O GAZOPORT !!!

    Odpowiedz
  • Jesteśmy totalnymi gamoniami(2011-02-03 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Pamietam te brednie o gazociągu norweskim i inne bzdury. Czyli co liczyliśmy że świat nie zgodzi się na gazociąg rosyjsko-niemiecki, a polskie inwestycje przyjmie z zachwytem.

    To było do przewidzenia, że odegrają się na nas za nasze ośle blokowanie ich gazociągu. I na pewno nie odpuszczą. Na ich miejscu każdy postąpił by podobnie.

    Prawda jest taka, że z myśleniem i przewidywaniem w Polsce jest krucho - jak w przysłowiu . Polak zawsze madry po szkodzie.

    Odpowiedz
  • ast(2011-02-03 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    jednak gazrura NIE ZAGRAŻA gazoportowi obecnie budowanemu W ŻADEN SPOSÓB...

    ludzie!... rozeznajcie dobrze sprawę zanim się zabieracie za pisanie artykułów!...

    nie można tak robić. nie można publikować tekstów z tyloma błędami, bo przez to traci się wiarygodność i daje się do ręki argumenty tym, którzy (w złej sprawie) bronią obecnego rządu (który nie zrobił praktycznie nic, by uchronić port Swinoujście przed zamknięciem _PRZYSZŁYCH_ możliwości rozwojowych).

    Odpowiedz
  • ast(2011-02-03 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    jednak gazrura NIE ZAGRAŻA gazoportowi obecnie budowanemu W ŻADEN SPOSÓB...

    ludzie... rozeznajcie dobrze sprawę zanim się zabieracie za pisanie artykułów...

    Odpowiedz
  • Rozjadą nas TIRy w pył(2011-02-03 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Polska jest krajem o superniskich mandatach i opłatach za przeciązanie TIRów.

    Kierowcy TIRów po wjeździe na teren Polski od razu dają noge na gaz i łamią wszelkie przepisy bo w Polsce jest taniocha mandatowa w porównaniu do wszystkich innych krajów na wschodzie czy zachodzie.

    Odpowiedz
  • roman(2011-02-03 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    To co pisza to tak jak jedna baba powidziala drugiej babie to jest lenistwo i pogardzanie czytelnikiem bo to ciemny lud "" nic fachowosci tylko plotki to na cholere chodzili za podatnika pieniadze na te szkoly niech ida do innej pracy !!

    Odpowiedz