Ireneusz Jabłoński: Niepotrzebne molochy

autor: Ireneusz Jabłoński25.08.2010, 11:40; Aktualizacja: 26.08.2010, 14:28

Państwowe agencje pochłaniają co roku miliardy złotych. Może w tym miejscu rząd powinien szukać oszczędności? – rozpoczynamy debatę „DGP”

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • z pamięci(2010-08-25 22:08) Zgłoś naruszenie 00

  O ile mnie pamięć nie myli, to 4 czy 5 lat temu już były projekty ustaw likwidujące wszelkie tego typu agencje i dlaczego zrezygnowano tego nie pamiętam, a spodziewaliśmy się, że będa likwidacje i to oczekiwane.

  Odpowiedz
 • t.(2010-10-13 15:56) Zgłoś naruszenie 00

  No właśnie naszego experta wylali kolejny raz z kolejnej roboty! Mam pytanie czy przyjmie go jakaś agencja? Jest bardzo elokwetny!

  Odpowiedz
 • Halina Ogrodnik(2012-04-23 14:39) Zgłoś naruszenie 00

  No właśnie! Otóż NFOŚ i GW za to ,że dopłaca 45% do kredytów na sfinansowanie -zakup i montaż kolektorów słonecznych w budynkach mieszkalnych /cel-ograniczenie emisji CO2/ i tenże NFOŚiGW wystawia PIT-y zmuszające dotowane osoby do opodatkowania 18% podatkiem dochodowym , podczas gdy Art.21 pkt.47c ustawy o podatku dochod. od osób fizycznych zwalnia od podatku dotacje otrzymane od Agencji rządowych. ZATEM PYTAM KTO? , kiedy i w jakim ew. rozporządzeniu wydał taki NAKAZ?. Ustawę uchwalił SEJM Rzeczpospolitej Polski-obowiązuje aktualnie.

  Odpowiedz
 • Halina Ogrodnik(2012-04-23 17:58) Zgłoś naruszenie 00

  Pytanie moje kieruje do NFOŚiGW. Dlaczego inwestor montujący panele słoneczne /mające na celu ograniczenie emisji CO2 do atmosfery/ w budynkach mieszkalnych nie ma możliwości otrzymania bezpośrednio dotacji z NFOŚiGW , tylko za pośrednictwem banków, jako dofinansowanie do kredytów?, które sa oprocentowane w wys.12% w stosunku rocznym oraz 5% prowizja, którą banki pobieraja od zaraz jednorazowo od całej kwoty kredytu. Taki jest koszt kredytu . Przecież każdy zainteresowany mógłby za swoje pieniądze zamontować kolektory słoneczne i w pełni otrzymac dotację rzadową , bo kazdy On jest podatnikiem i jakiś udział w tym ma. Przecież urzędników Agencji rzadowych utrzymują OBYWATELE z podatków, a nie banki i to nie z bankami powinni sie dzielić Agencje rządowe pomocą finansową, tylko z INWESTOREM.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane