Urząd Regulacji Energetyki (URE) chce jak najszybciej zatwierdzić wnioski dotyczące taryf energii elektrycznej, podwyższających ceny prądu w 2011 roku, poinformował prezes Mariusz Swora.

"Staramy się jak najszybciej zakończyć proces zatwierdzania taryf na sprzedaż energii elektrycznej gospodarstwom domowym w 2011 roku" - powiedział Swora, cytowany przez portal wnp.pl. Dodał, że obecnie URE czeka na skorygowane wnioski przedsiębiorstw obrotu. „Chcemy proces taryfowania zakończyć możliwie jak najszybciej, aby od nowego roku zaczęły obowiązywać nowe taryfy.

Musimy jednak równoważyć interesy przedsiębiorstw energetycznych i odbiorców energii" - podkreślił Swora. Ostatnio przedsiębiorstwa obrotu energią po raz kolejny zostały wezwane przez URE do skorygowania wniosków o zatwierdzeniu taryf na sprzedaż energii elektrycznej odbiorcom indywidualnym (grupy G) w roku 2011.

URE kwestionowało wysokość cen energii zaproponowane przez spółki obrotu, sugerując ze może zgodzić się tylko na jednocyfrowe podwyżki. W lipcu URE zapowiadał, że chce wydać decyzje jeszcze przed końcem tego roku, aby taryfy zaczęły obowiązywać od początku 2011 roku.