RWE uruchomiła w woj. zachodniopomorskim lądowy park wiatrowy Krzęcin o mocy 14 MW. Łączna moc zainstalowana farm wiatrowych spółki w Polsce wzrosła do 122 MW. Do końca 2015 r. RWE planuje wybudować w Polsce farmy o mocy 300 MW i wydać na to ok. 2 mld zł.

Jak poinformowała REW, w parku wiatrowym Krzęcin działa siedem turbin wiatrowych o mocy 2 MW każda. Rocznie turbiny są w stanie wyprodukować ok. 30 tys. MWh energii elektrycznej.

"Zamierzamy dalej inwestować w rozwój energetyki wiatrowej w Polsce, naszym celem jest zainstalowanie ok. 300 MW do roku 2015" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes RWE Innogy, Hans Buenting.

RWE Innogy jest operatorem czterech lądowych farm wiatrowych w Polsce. Poza parkiem Krzęcin są to: elektrownia wiatrowa w Suwałkach o mocy 41 MW, park wiatrowy w Tychowie o mocy 35 MW oraz park wiatrowy w Pieckach o mocy 32 MW. W fazie budowy znajduje się park wiatrowy w Nowym Stawie o mocy zainstalowanej 39 MW. Planowane uruchomienie nowych turbin ma nastąpić na początku 2013 r.