Sejm odrzucił dziś poprawkę posłów Kukiz’15 dot. zakazu obrotu nasionami genetycznie modyfikowanymi. Oznacza to, że od teraz handel nasionami GMO będzie w Polsce legalny.

– Wczoraj poprawka naszego autorstwa o zakazie obrotu nasionami genetycznie modyfikowanymi została przyjęta przez komisję rolnictwa – w tym przez posłów PiS. Dziś Sejm, również głosami posłów PiS, odrzucił poprawkę, co oznacza, że handel nasionami GMO będzie teraz w Polsce legalny. Rządzący przeczą sami sobie – mówił podczas briefingu w Sejmie poseł Jarosław Sachajko. – PiS będąc jeszcze w opozycji obiecywał Polskę wolną od GMO, dziś przepycha ustawę o nasiennictwie, która zezwala na obrót nasionami genetycznie modyfikowanymi. To zrujnuje polskie rolnictwo – podkreślał Sachajko.

Poseł Norbert Kaczmarczyk (Kukiz’15) przypomniał, że to nie pierwsza niespełniona obietnica partii rządzącej – To jest prawdziwy obraz polityki PiS. Dyscypliną partyjną łamie się kręgosłupy moralne posłów – dlatego na komisji głosują za poprawką, a w Sejmie ci sami posłowie głosują przeciw – zaznaczał. Poseł Kaczmarczyk przypomniał również o programie rolnym PiS z 2014 roku – „Należy podkreślić, że Prawo i Sprawiedliwość było, jest i będzie za Polską wolną od GMO, nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w czynach.” Gdzie teraz są wasze obietnice? – pytał poseł. – Politycy Kukiz’15 jako jedyni byli w całości przeciwni jakiemukolwiek wprowadzaniu GMO w Polsce – podsumował.