"To pierwsza misja gospodarcza towarzysząca wizycie pana prezydenta zorganizowana w nowym formacie zapowiedzianym przez pana prezydenta, przez (wice)premiera Morawieckiego, a więc misja, której uczestnikami są nie tradycyjny biznes, ale młodzi polscy innowatorzy" – powiedziała Emilewicz na briefingu prasowym w Bernie.

Poinformowała, że polscy młodzi przedsiębiorcy spotkali się ze swoimi partnerami ze Szwajcarii, a także z przedstawicielami dużych firm telekomunikacyjnych i informatycznych.

Według Emilewicz szwajcarskie fundusze inwestycyjne są skłonne inwestować w polskie start-upy. Dopytywana powiedziała, że jest za wcześnie, by mówić o konkretnych kwotach.

Zaznaczyła, że spotkanie w Szwajcarii wpisuje się w program #StartInPoland, opracowany przez Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Radą ds. Innowacyjności.

"Chcemy, aby nasze firmy, które już dziś mają potencjał eksportowy, znajdowały partnerów biznesowych, którzy będą chcieli stosować te rozwiązania w swoich firmach. Ale także partnerów inwestycyjnych, którzy będą skłonni zainwestować w horyzoncie dwu-, trzy-, pięcioletnim, by produkt zyskał jeszcze bardziej globalny komponent" – powiedziała Emilewicz.

We wtorek na politechnice w Lozannie prezydent Duda weźmie udział w sesji podsumowującej warsztaty dotyczące start-upów.