Upozorowana kradzież czy dogadany sprawca: Tak polscy kierowcy wyłudzają odszkodowania

10.11.2016, 19:00
Sposobem na wyłudzenie świadczenia jest tzw. jazda na stłuczkę.

Sposobem na wyłudzenie świadczenia jest tzw. jazda na stłuczkę.źródło: ShutterStock

Upozorowana kradzież, fikcyjna stłuczka czy dogadany sprawca – sposobów, jakich próbują polscy kierowcy, by wyłudzić odszkodowanie z polisy, jest wiele. Konsekwencje tego rodzaju oszustw ponoszą wszyscy, bo to m.in. w ich wyniku stawki OC i AC rosną. Towarzystwa ubezpieczeniowe z każdym rokiem wykazują jednak coraz większą skuteczność w wykrywaniu przestępstw ubezpieczeniowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • Tymon11(2016-11-19 21:05) Zgłoś naruszenie 00

  Pewnie, że są sytuacje podbramkowe, w których ktoś kogoś chce okraść, ale w większości sytuacji nie ma problemu z wyłudzeniami. Też nie róbmy z tego takiego wielkiego halo jakby co 3 kierowca jeździł na stłuczkę itp. Ja swojego złomka naprawić już nie mogłem, ale na tydzień miałem auto zastępcze w PANEK i sprawowało się świetnie. Mogę polecić tą wypożyczalnie w razie problemów.

  Odpowiedz
 • Miś(2016-11-11 12:45) Zgłoś naruszenie 30

  a czy nie jest to tak ,że Ktoś tu prosperuje dzieki złodziejom?

  Odpowiedz
 • Uważajcie ,firmy oszukuą nie gorzej.(2016-11-11 12:41) Zgłoś naruszenie 50

  Miałem szkodę całkowitą prawie nowego- pojazd totalnie nie nadawał się do zarejestrowania ----- Firma wypłaciła mi bezsporną kwotę a resztę kazała sobie sprzedać . Na cholerę mi reszta więc zażądałem aby firma pomogła "zagospodarować pozostałość czyli sprzedać" --znaleźli frajera --handlarza. Przyjechał -żyleta powiedział -nówka lśniła w słońcu -to się da wyklepać! -oświadczył -- akurat tego co wiem nie wyklepał gdyż próbował odsprzedać po cenie niższej niż nabył ,lecz jest pytanie --dlaczego przy szkodzie całkowitej Firmy Ubezpieczeniowe wg Prawa nie mają obowiązku dokonać likwidacji na części pojazdu tylko wracają one jako "bezwypadkowe na rynek" - nie mówcie o uczciwości --Ryba gnije od głowy__ firma zamiast napisać w ogłoszeniu -pojazd "nie nadaje się do rejestracji"i ,pisze koszt naprawy przekracza cenę nowego.! - jeździmy bezwypadkowo używanymi nowymi pojazdami -od handlarzy od ubezpieczycieli i POlskiej mafii politycznej!!!

  Odpowiedz
 • Uważajcie ,firmy oszukuą nie gorzej.(2016-11-11 12:30) Zgłoś naruszenie 20

  Miałem szkdę całokowitą - pojazd nie nadawł sie do zarejestrowania ----- Firma wypłaciła mi bezsporną kwote a reszte kazała sobie sprzedać . na cholere mi reszta więc zarządalem aby firma pomogła "zagospodarować pozostałość czyli sprzedać" --znależli frajera --handlarza. Przyjechał -żyleta powiedział -nówka lsniła w słońcu -to się da wyklepać! -oswiadczył -- akurat tego co wiem nie wyklepał gdyż probował odsprzedąć po cenie niższej niż nabył ,lecz jest pytanie --dlaczego przy szkodzie calkowitej Firmy Ubezpieczeniowe wg Prawa nie mają obowiązku dokonać likwidacji na części pojazdu tylko wracają one jako "bezwypadkowe na rynek" - nie mówcie o uczciwości --Ryba gnije od głowy__ firma zamiast napisać w ogłoszeniu -pojazd "nie nadaje się do rejestracj"i ,pisze koszt naprawy przekracza cene nowego.! - jedzimy bezwypadkowo używanymi nowymi pojazdami !!!

  Odpowiedz
 • olo(2016-11-11 10:41) Zgłoś naruszenie 20

  Na złodziei zawsze robisz jak nie w rządzie to w ubezpieczalni. Odwieczne prawo natury

  Odpowiedz
 • as(2016-11-11 03:57) Zgłoś naruszenie 21

  no i co tacy po takich sytulacjach powinni miec zlożona karte i we wszystkich towarzystwach placic wysoka stawke a ja 30 lat bez kolizji to za co mam placic wyzsza stawke ja wogole nie powinien placic moja kwota za 30 lat to praktycznie nowy samochod sredniej klasy palanty z towarzystw ida po najmniejszej lini oporu i bez glowy a wogole ubezpieczenie powinno byc dobrowolne jak i wyrejestrowanie auta na jakis okres -to jest absurd

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane