CETA: Sprzeciw Walonii i problem kanadyjskich wiz

21.10.2016, 07:01; Aktualizacja: 21.10.2016, 07:27
CETA

W piątek rano będą trwać dalsze negocjacje w sprawie CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement - Całościowe Gospodarcze i Handlowe Porozumienie) - zapowiedział w czwartek szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, po fiasku rozmów z Walonią, francuskojęzycznym regionem Belgii.źródło: ShutterStock

Sprzeciw Walonii wobec umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą to nie jedyny kłopot z CETA. Kanadyjskie media wskazują na nierozwiązaną oficjalnie sprawę wiz dla Bułgarów i Rumunów. CETA ma być tematem piątkowych obrad szczytu UE.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

  • s.Magda W.(2016-10-21 08:55) Zgłoś naruszenie 50

    Umowa dla jednego procenta. Ta umowa jest nie dla 500 mln ludzi, ale dla jednego procenta najbogatszych, którzy dzierżą władzę w wielkich korporacjach. Rozumiem, że Barroso (kiedyś komisarz Unii Europejskiej a obecnie doradca w Goldman Sachs) i Tusk mają nadzieję poprzez ustępstwa w sprawie CETA dołączyć do tego 1% i ta nadzieja w cale nie musi być płonna. Natomiast Jarosław Kaczyński, który obiecywał repolonizację polskiej gospodarki, po tym jak się dotychczas zaprezentował w Europie, nie ma szans nawet na to, aby być odźwiernym w jakieś korporacji; nawet gdyby zgodził się na kilka CETA. Dlatego nie rozumiem skąd w nim zapał do CETA podobny do zapały wiecznego bankowca Mateusza Morawieckiego. CETA, to NAFTA bis. My nie będziemy handlowali z 500 mln, ale z 35 milionami ludności Kanady naszpikowanej wielkimi korporacjami.

    Odpowiedz
  • asia(2016-10-21 13:08) Zgłoś naruszenie 20

    Walonio hron Narody Europy przed ta umowa w Was nadzieja normalnych europejczykow !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane