Wiceszef MR: Oświadczenie Polski, które precyzuje oczekiwania ws. CETA, ochroni krajowe interesy

20.10.2016, 17:54; Aktualizacja: 20.10.2016, 18:20
CETA

Według Kwiecińskiego rozmowy z Belgią powinny być zakończone do piątku, co umożliwi podpisanie umowy CETA 25-ego październikaźródło: ShutterStock

Polska złożyła specjalne oświadczenie dot. umowy CETA, które precyzuje, jakie są nasze oczekiwania, jak rozumiemy pewne kwestie, które są kluczowe dla naszego kraju przy wejściu w życie tej umowy - powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński na posiedzeniu komisji ds. UE

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • sa(2016-10-20 21:25) Zgłoś naruszenie 70

  Widać jak na siłę ten chłam nam wciskają nawet przez Kanadę. Przecież sama tyle dostała po kulach NAFTA -nie wyciągnęła wniosków , albo nam kłamie . Kto nas broni -nie widać ,dlaczego ???!!!.Tak już RP zapłaciła odszkodowanie po arbitrażu m.narodowym (PZU) , za utracone planowane dochody biznesowe ok.13 mld dla tych korpo mlderów bogaczy z lobbistami 10tys. przy UE .Dlaczego o tym nie mówią i nie wyciągają wniosków , ze skutków jakie były. CETA to tylnymi drzwiami TTIP, wprowadzający tajnie przez firmy filie USA w Kanadzie ze skażoną żywnością (konserwowaną w związkach chloru) ,gemo, na antybiotykach, na hormonach wzrostu, paszach podawanych kurczakom z odpadów farm- ubojni zmielonych do powtórnego użytku itp . Czy UE ,RP tego nie widzi, wpychania żywności bez kontroli jakości wg norm UE , nie wie o tym nasz V-ce Premier ???!!!. RP będzie płacić niebotyczne odszkodowania (nawet 1 nasz nic nie zrobi w arbitrażu bo go przegłosują) za planowane i zatrzymane niby ustawą zyski biznesowe.Tak będzie ,że prawie każdą ustawę RP będzie można zaskarżyć obniżającą ich dochody, zawsze znajdą haka i wygrają w arbitrażu kolesi wybranych z biznesu !!!. Ludy i Państwa UE założą sobie kaganiec, przez oligarchów korpo świata -USA. Widać jak się teraz panoszą te korpo Hipermarkety, MD, HP, Google, MS z programami, podatkami - info w mediach . Lekceważą przepisy krajowe(zrywają jednostronnie umowy przy zakupie, nakręcają sztuczkami z oprogramowaniem kupowanie nowego sprzętu ,aby dorobić kolejne mldy naszym ludu kosztem) na terenie otwartego rynku UE, RP . UE na naradzie miała podjąć jakieś restrykcje , ale przeciągnęła dla nich sprawę, na parę lat dalej .Co będzie po podpisaniu CETA- można sobie wyobrazić. Nasze małe firmy i gospodarstwa rolne ,nie wytrzymają konkurencji przy gigantach (dopuszczonych do wolnego rynku i konkurencji bez kontroli ) i przy płaceniu podatku doch. >1-2% przez raje podatkowe-kanały do przekrętów, gdy my mali płacimy CIT –8 19%+19 % dywid. Czy nasz Rząd to widzi ,bo z intencji tego nie widać !!!. Był czas na rozwagę -nie było w RP i UE-lekceważy głosy ludów ,czas na zdecydowany protest w krajach UE tym RP !!! DGP kom. Kosiniak-Kamysz: CETA śmiertelnym zagrożeniem dla polskiego rolnictwa.11.10.2016, 15:25; Aktualizacja: 11.10.2016, 15:51. . Trochę późno alarmują Panowie z PSL , ale lepiej niż wcale ,bo to jest zło nie tylko dla rolnictwa. Potajemnie (czego się bali,co mieli do ukrycia przed ludami UE) negocjowali,teraz dopuszczają Ci z UE( z tym Baroso) ,którzy teraz są " na widelcu" za niejasne "rozmówki" z oligarchami korpo USA ,które nam narzucają takie szkodliwe prawa CETA (TTIP) .

  Odpowiedz
 • veto(2016-10-21 07:53) Zgłoś naruszenie 60

  Oczekiwania rządu nas uchronią ? To jakaś kpina ! Niby tacy patrioci a sprzedają Polskę korporacjom, które niczego dobrego dla nas nie zrobią a ogołocą nas ze wszystkiego. Nie mamy szczęścia do rządzących.

  Odpowiedz
 • wrrr(2016-10-20 22:55) Zgłoś naruszenie 60

  Kiedy były negocjacje, Polska nie zgłosiła żadnych oczekiwań. Mieliśmy wszystko przyjąć, co nam każą. Teraz, kiedy jest czas podpisywania, rząd chce zgłosić "oczekiwania". Ktoś chce z nas zrobić idiotów. Rząd chce na klęczkach podpisać umowę, a nam mydli oczy "oczekiwaniami". Nie dajemy się nabrać. Ta szkodliwa dla społeczeństwa umowa ma nabić kabzę koncernom, a rząd cieszy się jakby ktoś mu obiecał gruszki na wierzbie. Jesteśmy przeciw!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane