Łączna wartość inwestycji Toyoty w Wałbrzychu to 650 mln zł, a łączna wartość inwestycji Toyoty dzisiaj to ponad 4 mld zł, w zaokrągleniu miliard euro - powiedział w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki.

"Toyota jest liderem światowym w silnikach hybrydowych, samochodach hybrydowych. Tym bardziej cieszę się, że transfer tej technologii będzie mógł do Polskirównież przebiegać. Przede wszystkim stawiamy na to, aby nasza wysoko kwalifikowana kadra techniczna we współpracy z bardzo wyspecjalizowanymi firmami takimi jak globalny lider samochodowy Toyota, tworzyła nowe produkty. Toyota jest już u nas wiele lat, natomiast jest to zupełnie nowa inwestycja" - powiedział w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki.

"Zauważalny jest wkład Toyoty w doskonałość procesów operacyjnych, procesów biznesowych. Tutaj jest też duża wymienność myśli i obie strony mogą skorzystać na współpracy" - podkreślił Morawiecki.

Jak zaznaczył, podczas rozmów ważna była reforma szkolnictwa zawodowego i to, że mamy wykwalifikowaną kadrę technologiczną, zawodową. "Kadra jest kluczowym czynnikiem w procesie przyciągania nowych inwestorów. Jak również nasze plany rozwoju infrastrukturalnego są bardzo ważne w kontekście dalszych losów i rozwijania inwestycji w Polsce" - mówił Morawiecki.