Szczyt klimatyczny w Poznaniu: ochrona klimatu wymaga globalnej solidarności

01.12.2008, 12:59; Aktualizacja: 01.12.2008, 13:07

Premier Donald Tusk, otwierając w poniedziałek szczyt klimatyczny w Poznaniu, apelował o globalną solidarność w ochronie klimatu i środowiska naturalnego. Podkreślał, że praca na rzecz ochrony klimatu powinna mieć charakter ponadczasowy, być zjawiskiem trwałym, niezależnym od koniunktury.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • ???????(2008-12-01 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    Blokada na posty

    Odpowiedz
  • Propaganda sukcesu Unii i zwyczajne zakłamanie(2008-12-01 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Twierdzicie ,że będziecie mogli handlować emisjami i na tym zarabiać- problem polega na tym,ze każdy kto sprzeda swój limit jeżeli będzie miał go wolny (za 5tysiecy złotych) w kolejnym roku otrzyma limit okrojony. Już Ministerstwo Gospodarki o to zadba! -efekt będzie taki ,że wskutek ewentualnych braków limitu gdyż każdy rok może być inny pod względem użycia limitu zapłaci kary dziesięć razy tyle co zarobił raz na sprzedaży. I co Panie profesorze -teoria z praktyką się różni -więcej wyobraźni!

    Odpowiedz
  • wjw(2008-12-02 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy limity na CO2 dla obywateli Unii ? Przecież każdy zieje 24 godziny na dobę CO2 a sportowcy więcej.
    Puszczania bąków Komisja Europejska winna zakazać pod rygorem zaszycia tyłka.
    To wszystko traci lekką paranoją a ktoś na tym zbije niezłą kasę wyssaną z naszych kieszeni.

    Odpowiedz
  • Saba(2008-12-03 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    Taak! Jeśli nie bardzo wiadomo o co chodzi, to chodzi zawsze o dwie rzeczy: 1) forsę; 2) władzę!
    Forsa to dotacje dla pseudo-naukowców propagujących pseudonaukowe teoryjki, przydatne tym, którzy szukają sposobów i pretekstów, aby wziąć społeczeństwa „za mordę”! Realizują w ten sposób drugi cel: osiągnięcie władzy poprzez ograniczenie społeczeństw do rozwoju minimum aktywności produkcyjnej; celem właściwym jest opanowanie rynków zbytu dla własnej, śmieciowej – dosłownie i w przenośni – nadprodukcji. Temu służą te wielkie „konferencje klimatyczne”. Jeszcze przy okazji populistycznie doją nasz budżet, bo środki na jej zorganizowanie nie spadły z nieba!
    Swoją drogą: na niezłą megalomanię cierpią niektórzy, wierząc, że człowiek jest w stanie zniszczyć ten glob… Zmiany klimatyczne na nim to rzecz naturalna! Uwarunkowana tym, gdzie w skali kosmicznej, ten glob się znajduje. I nie sądzę że homo sapiens z całą swoją technologią jest w stanie cokolwiek zmienić w tej tendencji!

    Odpowiedz
  • Saba cd:(2008-12-03 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet jeżeli poprzez swoje działania cokolwiek przyspieszy lub opóźni o 10 czy 100 lat, jakie będzie miało to znaczenie dla geologii i historii naturalnej tej planety? No! Jakie?? 40 tysięcy lat temu było „zlodowacenie” północnych rejonów Ziemi, za 40 tys. lat będzie np. globalna pustynia… Albo 90% powierzchni zaleją oceany! Albo jedno i drugie, ha, ha!! Matka Natura sama upora się z problemem przeludnienia globu. Jak „uporała się” z wieloma gatunkami jego mieszkańców wcześniej…
    Nabierzmy trochę pokory wobec sił natury! A na co dzień, zamiast wydawać ciężkie pieniądze na populistyczną „parę w gwizdek” (czytaj: działania pozorowane!) wpompujmy je w… np. nowoczesne technologie pozyskiwania energii ze źródeł samo odnawialnych?! Albo np. nowoczesne elektrownie atomowe?! Albo w budowę nowoczesnych silników „nie spalinowych” dla motoryzacji… Aby na co dzień powietrze w naszym otoczeniu zawierało mniej pyłów i innych substancji szkodzących człowiekowi…

    Odpowiedz
  • Saba cd:(2008-12-03 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ale nie łudźmy się: lobby „ropno-gazowe” i „węglowe” zapewne nie bardzo na to pozwoli… Bo to byłaby utrata władzy!

    Odpowiedz
  • Zorientowany(2008-12-05 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Obywatele,
    NIE MA czegoś takiego, jak „globalne ocieplenie wywołane działalnością ludzką”.
    Natomiast istnieje największy „globalny szwindel”.

    Globalne ocieplenie jest spowodowane aktywnością słońca!
    Ludzie więcej CO2 to więcej życia!
    Porozmawiajcie min. z astronomami i zapytajcie się jakie były i są temperatury na innych planetach.

    Zanim wydacie na siebie wyrok i zniewolicie się podatkiem węglowym zobaczcie film:
    „Największy Szwindel Globalne Ocieplenie” (The Great Global Warming Swindle).

    Do obejrzenia tutaj: http://pl.youtube.com/watch?v=_YRcrxfSAh U

    Odpowiedz