statystyki

Baltic Business Forum: Biznes idzie na wschód i południe

19.09.2016, 07:26; Aktualizacja: 19.09.2016, 08:07
Trójstronne porozumienie zawarły w Świnoujściu Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polsko-Turecka Izba Gospodarcza i Turecko-Ukraińska Rada Biznesu.

Trójstronne porozumienie zawarły w Świnoujściu Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polsko-Turecka Izba Gospodarcza i Turecko-Ukraińska Rada Biznesu.źródło: ShutterStock

Mimo trudnej sytuacji politycznej rozwój tureckiej gospodarki nie wyhamował – zapewniają przedstawiciele rządu w Ankarze. Turcja była gościem honorowym zakończonego w piątek Baltic Business Forum w Świnoujściu.

– Wymiana handlowa między Polską a Turcją sięgnęła w 2015 r. niemal 5,8 mld euro. Do branż o największym potencjale dla polskich firm należą m.in.: energetyka, sektor rolno-spożywczy, budownictwo, chemia i kosmetyka oraz przemysł obronny – mówił Evren Müderrisoglu, radca handlowy Ambasady Republiki Turcji w Warszawie.

Przekonywał też, że trudna sytuacja polityczna w jego kraju nie wpływa na prowadzenie w nim biznesów. Potwierdzali to przedstawiciele polskich firm obecnych nad Bosforem.

– Poza przedłużającymi się procesami przetargowymi nie ma większych komplikacji w prowadzeniu bieżącej działalności – mówił Krzysztof Burek, wiceprezes zarządu Rafako. Jego firma obecnie uczestniczy w 10 postępowaniach o zamówienie na budowę lub renowację bloków energetycznych, kotłów i instalacji dla tureckich elektrowni (w Turcji biznes prowadzą też: Selena, Polpharma, Grupa Azoty czy Asseco).


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane