Eksperci: Fiasko CETA może oznaczać koniec polityki handlowej UE

16.09.2016, 21:30; Aktualizacja: 16.09.2016, 21:44
CETA Kanada UE

Negocjacje nad CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement) między UE a Kanadą trwały pięć lat i zakończyły się we wrześniu 2014 roku.źródło: ShutterStock

Ważą się losy umowy o wolnym handlu między UE i Kanadą (CETA). W niektórych krajach Unii, np. w Niemczech czy Austrii, narasta sprzeciw wobec tego porozumienia. Zdaniem ekspertów fiasko umowy może pogrzebać w przyszłości politykę handlową Unii Europejskiej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • sa(2016-09-18 22:33) Zgłoś naruszenie 10

    Już Kanada na tym z USA wyszła fatalnie ,znamy to .Niech USA nie wprowadzają tylnymi drzwiami przez pośrednika ,te umowy do TTIP-CETA.Widać już dziś , jak te korpo oligarchowie z USA się panoszą na terenie UE ,potrzeba do tego jeszcze podpisać TTIP czy CETA.To dopiero zaczęłoby się ich wykorzystywanie nas i naszych praw. Do tego UE Bruksela powinna przyjrzeć się , kombinacjom handlowym prowadzonym na rynku UE przez bogaczy koro MS ,Google,HP,Mc Donalds i innych narzucanym niekorzystnych klientom zapisom w umowach na masową skalę , zrywaniu umów jednostronnie bez uzgodnienia z konsumentami, konserwacji i serwisu programów MS Google . Zapewnienia przez producentów części zamiennych, pomocy i serwisu programów przez 10 lat w rozsądniej , uzasadnionej kosztowo, rynkowej cenie -po gwarancji . Tym powinna ekipa w Brukseli UE się zajmować , a nie bzdetami np.krzywizną ogórka, zasadami mycia rąk w WC,pouczaniem moralizowaniem państw UE-gdzie jej samej wierchuszce tyle ludy UE zarzucają itp. Przecież wiadomo,że te korpo światowe ,bez przekonywania Brukseli przez nadzianych lobbistów przy UE , tak by sobie nie poczynali z klientami UE. Dlatego UE Bruksela powinna wziąć się za sprawę i nas chronić przed zakusami szkodliwymi tych korpo monopolistów. Obkładać karami za unikanie podatków jak również za szkodliwe dla ludu ich działania ,wpuszczonych na nasz rynek bez należytej kontroli.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane