Jego autorzy informują, że sprzęt RTV i AGD jest w internecie średnio o 32 proc. tańszy, a niektóre modele telewizorów można kupić w sieci nawet o 1800 zł taniej.

Nokaut.pl przeprowadził badanie na losowo wybranej grupie 500 artykułów, z czego aż w 467 przypadkach ceny oferowane przez sklepy internetowe okazały się niższe od tych w najpopularniejszych polskich sieciach marketów oferujących sprzęt elektroniczny.

Klienci marketów z tym sprzętem przepłacali najwięcej za artykuły RTV i AGD. W przypadku promocji markety wypadały korzystniej, jednak w zdecydowanej większości przypadków ceny znalezione w porównywarce internetowej były niższe.

Serwis Nokaut.pl zajmuje się m.in. porównywaniem cen produktów

"Sklep, który zatrudnia kilkudziesięciu pracowników i wynajmuje ogromne powierzchnie, musi w jakiś sposób zrekompensować sobie te koszty, czego efektem są wyższe ceny. Pomimo niewątpliwych korzyści po stronie sklepów internetowych, nadal zdecydowana większość Polaków kupuje w sklepach tradycyjnych. Przyczyną tego jest jeszcze stosunkowo małe zaufanie do solidności sprzedającego, jakości towaru, dostawy czy bezpieczeństwa płatności, ale sytuacja ta powoli ulega zmianie" - poinformował prezes Nokaut.pl Wojciech Czernecki.

Zdaniem autorów raportu, tak dynamiczny rozwój zakupów w sieci może cieszyć, ale Polska nadal jest daleko w tyle za takimi państwami jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy czy Japonia, gdzie ponad 95 proc. internautów kupiło coś on-line.

Serwis Nokaut.pl zajmuje się m.in. porównywaniem cen produktów. Firma współpracuje z 1500 sklepami, ma ponad 2 mln użytkowników miesięcznie, a obroty wygenerowane w sklepach internetowych za pośrednictwem Nokaut.pl w tym roku szacuje się na 620 mln zł.