"Chcą nam wmówić, że możliwa jest rezygnacja z TTIP, bo to nie był udany projekt, a CETA to całkiem coś innego" [WYWIAD]

autor: Lidia Raś08.09.2016, 12:30; Aktualizacja: 08.09.2016, 12:53
Umowa TTIP

CETA obciążona jest wszystkimi błędami, które ma TTIP.źródło: ShutterStock

- Choć proces negocjacji TTIP chwieje się, to jeszcze nie upadł. Nadal czekamy na głos KE, która przyzna, że ta misja się nie powiodła i pora ją skończyć. Niestety, wycofywanie się ostatnio niektórych krajów z TTIP może być budowaniem przedpola dla umowy CETA. A ona była negocjowana wcześniej niż umowa z USA i kompletnie poza debatą publiczną - przestrzega w rozmowie z gazetaprawna.pl Maria Świetlik z Akcji Demokracja. 22 września będą zapadać kluczowe decyzje w tej kwestii. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • sn(2016-09-09 15:11) Zgłoś naruszenie 30

    Takie uczciwki z USA od wolności, demokracji, sprawiedliwości -takie naciągactwo- wstyd Panie Prezydencie USA. USA chce dalej pod naciskiem buta wprowadzić na siłę podobne zasady tylnymi drzwiami poprzez TTIP-lub CETA, po tym żadne państwo ani UE nic nie będzie miało do powiedzenia.Wszystko przegrywali by na arbitrażu i jeszcze takim krętaczom musieliby płacić odszkodowania od utraconych przewidywanych dochodów . Ludzie UE, to horror co te firmy USA wyczyniają traktują nas jak Moskwa za komuny ,czyżby UE taka słaba???!!!!( czy była skorumpowana przez 9 tys lobbistów,jak firmy i urzędy w USA- info press USA) przez tyle lat zajmowała się bzdetami (dyr.krzywizny ogórka, mycie palców rąk w WC itp). Żadnego podpisywania takich umów TTIP,CETA narzucających wolnym państwom UE takiego prawa nadrzędnego i podporządkowania .Jedynie odważnie i zdecydowanie Prezydent Francji broni swoich ludzi i firm ,a gdzie była uczciwa solidarna z kim Bruksela UE przez tyle lat ,dopuściła do takich naciągnięć w sferze podatkowej,że aż takie zaległości narosły. Kto nami rządzi ???.

    Odpowiedz
  • ab17pl(2016-09-08 18:00) Zgłoś naruszenie 30

    Żadnych umów regulujących relacje z USA nie należy podpisywać, to oszuści i złodzieje z bardziej zgniłego kapitalizmu niż nam komunistyczna propaganda za Gomułki wmawiała, każda umowę jeśli nie poprzez prawników to metodami siłowymi przeobrażą na swoją korzyść traktując przeciwnika (Europejczyka) jak mięso do przerobu, zmam ich dobrze miałem tam 3 firmy - zakaz zbliżania się amerykanów do Europy należy wprowadzić - Anglicy robią dobrze że wychodzą, ich te umowy nie obejmą.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane