Nowa taryfa Simplusa wzorowana jest na taryfie Tak Tak Happy oferowanej przez PTC. Wraz ze stażem w sieci klienci będą płacili mniej za rozmowy. Podstawowa cena połączeń po 90 dniach używania spada z 72 gr za minutę do 66 gr, a po 180 dniach do 60 gr. SMS tanieją odpowiednio z 18 gr do 16 gr i 15 gr, a MMS z 40 gr do 35 gr i 30 gr.

Od dziś obowiązują też nowe stawki roamingowe w Simplusie. Odebranie połączenia w Europie kosztuje 4 zł za minutę, tyle co minuta rozmów do Polski. Opłata naliczana jest co 30 sekund. Nie zmienił się cennik roamingu w przedpłaconej usłudze Sami Swoi, gdzie odebranie rozmowy w Europie kosztuje 2 zł za minutę, a rozmowa wychodząca 3 zł za minutę. W przyszłym tygodniu spodziewane jest przedstawienie nowych stawek roamingowych dla abonentów sieci Plus.

We wtorek nowe stawki zaprezentowały sieci Play oraz Orange. Ten ostatni operator przedstawił też nową taryfę usług przedpłaconych, w której cena połączenia do Orange i na numery stacjonarne spada wraz z wysokością doładowania. W Nowym Orange Go niższe są też ceny połączeń do innych sieci komórkowych: 75 gr do Play i 60 gr do pozostałych.

Według internetowej witryny miesięcznika Twoja Komórka, Orange wkrótce wprowadzi też ofertę tanich przedpłaconych usług transmisji danych. Limit transferu i cena MB zależeć będą od wysokości doładowania.

TOMASZ ŚWIDEREK

tomasz.swiderek@infor.pl