W przyszłym tygodniu sieci Play i Orange przedstawią wakacyjne ceny rozmów w roamingu. Play zapowiada też modyfikację oferty usług przedpłaconych.

Jacek Hensler, członek zarządu P4, operatora sieci Play, zapowiada, że ceny rozmów zagranicznych spadną. Dziś minuta rozmowy przychodzącej w Europie kosztuje 1 zł, zaś zadzwonienie z Europy do Polski 5 zł za minutę. W przyszłym tygodniu wakacyjną ofertę roamingową przedstawi także Orange. Z kolei Polkomtel poinformował, że nowe ceny rozmów w roamingu w taryfie Kubali obowiązywać będą od 25 czerwca. W UE minuta rozmowy przychodzącej z Polski ma kosztować 2,43 zł, zaś wychodzącej do Polski - 4,27 zł.

Jacek Hensler ujawnił też, że w czerwcu w ofercie usług przedpłaconych w sieci Play pojawi się zestaw startowy za 9 zł (dziś - 30 zł). Przy doładowaniu konta kwotą 30 zł klient dostanie 10 zł ekstra. Dziś dopiero doładowanie za 50 zł daje bonus - 20 zł. Play zapowiada też wprowadzenie do sprzedaży telefonów Sony Ericsson. Jako pierwszy pojawi się model W880, a zakup kolejnych trzech jest negocjowany.

Tomasz Świderek