Polkomtel i ZTE, chiński producent sprzętu telekomunikacyjnego, podpisali strategiczne porozumienie o współpracy. Dotyczy ono opracowania nowatorskich rozwiązań i produktów telekomunikacyjnych pozwalających na upowszechnienie na polskim rynku nowoczesnych i przyjaznych użytkownikowi multimedialnych usług, serwisów informacyjno-rozrywkowych oraz mobilnego internetu.

- Pierwszy, wart 25 mln zł, kontrakt podpiszemy niebawem, a efekty współpracy nasi klienci odczują w tym roku - mówi Jarosław Bauc, prezes Polkomtelu.

Z informacji GP wynika, że w grę wchodzi dostarczanie przez ZTE Polkomtelowi telefonów i modemów, które będą zaprojektowane zgodnie z wymaganiami polskiego operatora. Ich cena ma być na tyle niska, by Polkomtel mógł je sprzedawać za symboliczną złotówkę klientom płacącym niskie rachunki telefoniczne. To zaś oznacza, że cena urządzeń musi być niższa niż 100 euro.

Jarosław Bauc mówił, że firma przystąpi w III kwartale do ofensywy w świadczeniu usług multimedialnych, gdy uda jej się podpisać kontrakt na dostawy tanich telefonów wyposażonych we wszelkie niezbędne funkcje.

ZTE dostarcza produkty ponad 500 operatorom w ponad 100 krajach. Klientem ZTE jest m.in. Vodafone, akcjonariusz Polkomtelu.

TOMASZ ŚWIDEREK

tomasz.swiderek@infor.pl