Deweloperzy dodatkowo zachęcają zamożnych nabywców. W Katowicach na apartamentowcu deweloper posadził trawę, a w pobliżu Wejherowa luksusowe mieszkania buduje się na polu golfowym.
Rynek inwestycji o wysokim standardzie będzie się szybko rozwijał. Katowicki apartamentowiec z trawą i mchem na dachu oraz zieloną elewacją dodatkowo zostanie porośnięty pnączem. Aby jeszcze bardziej przekonać klientów do zakupu, deweloper zdecydował, że tarasy zostaną wykonane z egzotycznego drzewa. Wszystkie materiały zastosowane w budowie będą wysokiej jakości. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, budynek ma być jednym z najbardziej oryginalnych na Śląsku.

Łączą przyrodę z architekturą

- Ta inwestycja to przede wszystkim niecodzienny projekt architektoniczny, łączący przyrodę i architekturę. To coś zupełnie nowego i świeżego w Katowicach, co wniesie powiew nowoczesności w jego szare centrum - mówi dyrektor ds. marketingu i sprzedaży MK Inwestycje, Monika Śleziońska. Widok wśród 42 lokali będzie miał również jeden apartament trzypoziomowy z tarasem i antresolą. Powierzchnia nietypowego mieszkania ma 210 mkw.
Katowicka inwestycja skierowana jest przede wszystkim do ludzi zamożnych, ale również do tych, którzy szukają mieszkania w spokojnej, ale niezbyt oddalonej od centrum lokalizacji. Apartamentowiec Widok znajduje się 1,5 km od katowickiego rynku i Spodka. Będzie pełnił funkcję mieszkaniową oraz handlowo-usługową.
Deweloperzy w całym kraju coraz częściej kierują swoją ofertę do zamożnego klienta. Zanim rozpoczną budowę, szukają ciekawych, interesujących i nietuzinkowych gruntów pod inwestycje. Specjaliści przewidują, że w najbliższym czasie rynek ten będzie się bardzo dynamicznie rozwijał. W ciągu najbliższych lat w Katowicach przybędzie inwestycji o wysokim standardzie, pojawią się apartamentowce.
- Dzisiaj nie wystarczy już wygodne mieszkanie. Klienci coraz częściej pytają o to, kto zaprojektował budynek, zaczynają liczyć się architekci, marki oraz to, jakie rozwiązania architektoniczne będzie miał dany obiekt - wylicza Monika Śleziońska. Specjaliści dostrzegają też, że ludzie chcą mieszkać w miejscach unikalnych i wyróżniających się na tle innych ofert rynkowych.
Takie mieszkania jednak kosztują drożej, np. w katowickim apartamentowcu 1 mkw. wart jest co najmniej o 3 tys. zł więcej niż średnia cena nowego mieszkania na Śląsku. Kalkulacje cenowe są robione indywidualnie dla każdego z mieszkań.

Odbudowa starego osiedla

W Poznaniu firma Longbridge chce zainwestować w jedną z najbardziej charakterystycznych dla stolicy Wielkopolski dzielnic, która została objęta miejskim programem rewitalizacji. Powstaje zespół apartamentowców na osiedlu Jeżyce, który będzie składał się z sześciu budynków o wysokim standardzie. Deweloperzy mają obowiązek zmodernizować i konserwować zabytkowe obiekty oraz poprawić tam środowisko naturalne.
- To jedna z najlepszych lokalizacji w Poznaniu, miejsce, którego najlepszy czas właśnie nadchodzi - mówi Marcin Szulc z Longbridge Development.
- W dodatku Jeżyce łączą wciąż żywą tradycję historyczną, którą świetnie widać w zachowanym pierwotnym układzie zabudowy, z bliskością rozległych terenów zielonych i łatwą komunikacją z centrum miasta - dodaje Szulc.
Powstające w Polsce apartamenty coraz bardziej przypominają obiekty brytyjskie i francuskie. Są wysokie, ustawne, nasłonecznione, wszystkie posiadają przeszklone balkony lub tarasy, a te na parterze - ogródki. Metr kwadratowy został wyceniony na minimum 7 tys. zł.

Apartament na polu golfowym

Na powierzchni 120 ha w pobliżu Wejherowa oprócz pola golfowego, centrum fitness i SPA powstaną również 22 apartamenty i dwa penthouse'y. Wszystkie materiały i elementy wykończeniowe są najwyższej jakości. Przygotowane opcje wykończenia różnią się zastosowanymi materiałami, kolorystyką oraz stylem aranżacji. Zewnętrzny kominek, wykończenie salonów egzotycznym drewnem, a pokoi kąpielowych kamieniem.
Natomiast wymagający warszawiacy mogą zamieszkać w Markach. Deweloper kieruje ofertę do ceniących ciszę i spokój, a zarazem poszukujących luksusu i prestiżu. Na 11-ha terenie, porośniętym borem sosnowym, powstaje zespół ponad 40 eleganckich i nowoczesnych willi, każda na działce nie mniejszej niż 2,5 tys. mkw.
Luksusowy apartamentowiec Promenada Solna będą miały również Kielce. To jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w mieście położona przy Parku Miejskim oraz w pobliżu popularnego, odrestaurowanego deptaka. W budynku zaprojektowano 70 apartamentów oraz lokale użytkowe.
CZEGO MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ, KUPUJĄC APARTAMENT
• architektury na dobrym poziomie
• wysokiej klasy materiałów wykończeniowych
• panoramicznych okien
• dużych tarasów
• odnowy biologicznej dla mieszkańców
• ochrony i monitoringu terenu
• zagospodarowania terenu wokół budynku