Włosi nie chcą już Pekao?

autor: Łukasz Wilkowicz23.05.2016, 07:13; Aktualizacja: 23.05.2016, 08:01
Przeciwnikiem ograniczania obecności UniCredit na zagranicznych rynkach jest prezes tej instytucji Federico Ghizzoni

Przeciwnikiem ograniczania obecności UniCredit na zagranicznych rynkach jest prezes tej instytucji Federico Ghizzoniźródło: ShutterStock

Według nieoficjalnych informacji UniCredit rozważa sprzedaż udziałów w polskiej spółce zależnej. Informacje o możliwym wyjściu UniCredit z naszego kraju lub ograniczeniu jego obecności podała agencja Bloomberg.

Według niej włoski bank robi przegląd aktywów w Polsce i w Turcji, a także rozważa sprzedaż 15-proc. pakietu działającego na Półwyspie Apenińskim brokera internetowego Fineco o wartości 600 mln euro.

UniCredit, podobnie jak inne włoskie banki, ma stosunkowo niewielkie fundusze własne. Wynoszą 50 mld euro, ale suma bilansowa tej instytucji to ok. 900 mld euro. Wielkość kapitałów determinuje poziom bezpieczeństwa banku, a także możliwości zwiększania skali działania. Trudne warunki makroekonomiczne powodują, że szans na wysokie zyski, które poprawiłyby współczynniki kapitałowe, nie ma. W ubiegłym roku stopa zwrotu z kapitału UniCredit wyniosła 3,5 proc.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • sa(2016-05-23 10:37) Zgłoś naruszenie 21

    Aby nie sprzedali jakimś oszustom finansowym,bo nasze lokaty będą zagrożone .Patrzmy uważnie i miejmy się na baczności !!!!! ,chyba taka refleksja z tego na razie wynika ,bo to są symptomy e.niedobrych trendów ? PKO BP powinno ich wykupić ,poprzez zachęcenie ulokowania kapitału polskiego ludzi w ich banku, byłby to mocny kap. narodowy na plan rozwoju RP.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane