Jakie działania firmy mogą podejmować w celu dbania o zdrowie psychiczne swoich pracowników? Czy dbanie o zdrowie psychiczne pracowników jest kosztem, czy inwestycją dla pracodawcy?

Dbanie o zdrowie psychiczne pracowników jest istotne nie tylko z punktu widzenia ich dobrostanu, ale także z perspektywy biznesu. Firmy, które dbają o swoich pracowników, są bardziej konkurencyjne, ponieważ ich pracownicy są bardziej zaangażowani, kreatywni i produktywni.

W rozmowie z Szymonem Glonkiem dyrektorka HR krakowskiego oddziału Shell, Barbara McCloskey przedstawiła działania firmy na rzecz dbania o zdrowie psychiczne swoich pracowników. Pracownicy mogą również skorzystać z telefonicznego wsparcia psychologicznego w dowolnym czasie i miejscu. W biurze mają też dostępu do psychologa. A oprócz tego, Shell oferuje również możliwość korzystania z florarium, czyli przestrzeni wypełnionej roślinnością i lampami emitującymi światło poprawiające nastrój.

Shell w Krakowie przykłada dużą wagę do pozyskiwania i utrzymania najlepszych pracowników. Firma oferuje swoim pracownikom atrakcyjne warunki pracy, w tym możliwość rozwoju zawodowego i społecznego.