Singapur jest bramą do Azji Południowo-Wschodniej, hubem na cały ASEAN i stosunkowo łatwo dostępnym rynkiem, dlatego polscy przedsiębiorcy mogą tu bez przeszkód otwierać działalność i nawiązywać współpracę. Staramy się budować markę Polski jako kraju silnie technologicznego, zwłaszcza w obszarze finansów, bo nasz kraj ma tutaj naprawdę co pokazać - mówi Magdalena Smolak kierująca oddziałem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Singapurze podczas Singapore Fintech Festival (SFF), największego na świecie spotkania sektora finansów, technologii i wielkiej polityki.

Singapore Fintech Festival przyciąga co roku 70 tysięcy specjalistów zainteresowanych kierunkami i efektami technologicznej rewolucji w kluczowym dla gospodarki świecie finansów, w tym szeroką reprezentację liderów i przedstawicieli banków centralnych i innych publicznych instytucji sektora finansowego oraz przodujących w innowacjach banków komercyjnych. W zdominowanym przez fintechy sektorze najgorętszym tematem jest dziś wykorzystanie potencjału generatywnej sztucznej inteligencji (AI). Polska ma ambicję zostać głównym hubem rozwoju tej technologii w naszej części Europy i jednym z głównych na świecie.

Celem bardzo aktywnej wizyty w Singapurze jest promocja polskiego sektora finansowanego i innowacyjnych rozwiązań rozwijanych przez prężny rynek fintechowy. Forum jest doskonałą okazją do nawiązania współpracy między ekosystemami finansowymi Polski i krajów Południowo-Wschodniej Azji. Ale przyświeca mu także, podobnie jak uczestnictwu polskiej reprezentacji w SFF, bardziej długofalowy i ambitny cel: przekształcenie Polski w jedno z 30 najważniejszych globalnych centrów finansowych.

ikona lupy />
Materiały prasowe