O korzyściach ze współpracy ekosystemów finansowych i fintechowych Polski i Singapuru oraz Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej Azji oczekiwanych przez obie strony mówi Chia Hock Lai, współzałożyciel Global Fintech Institute (GFI). Rozmawiamy podczas Poland-ASEAN Fintech Forum zorganizowanego w Singapore Business Forum, tuż po podpisaniu przez GFI porozumienia o współpracy z fundacją Fintech Poland, a w przeddzień Singapore Fintech Festival (SFF), największego na świecie wydarzenia fintechowego.

Singapore Fintech Festival przyciąga co roku 70 tysięcy specjalistów zainteresowanych kierunkami i efektami technologicznej rewolucji w kluczowym dla gospodarki świecie finansów, w tym szeroką reprezentację liderów i przedstawicieli banków centralnych i innych publicznych instytucji sektora finansowego oraz przodujących w innowacjach banków komercyjnych. W zdominowanym przez fintechy sektorze najgorętszym tematem jest dziś wykorzystanie potencjału generatywnej sztucznej inteligencji (AI). Polska ma ambicję zostać głównym hubem rozwoju tej technologii w naszej części Europy i jednym z głównych na świecie.

W przeddzień SFF PKO Bank Polski, PAIH, FinTech Poland, Global FinTech Institute i Singapore Business Federation zorganizowały pod patronatem Ambasady RP w Singapurze Poland-ASEAN Fintech Forum. Celem bardzo aktywnej wizyty w Singapurze jest promocja polskiego sektora finansowanego i innowacyjnych rozwiązań rozwijanych przez prężny rynek fintechowy. Forum jest doskonałą okazją do nawiązania współpracy między ekosystemami finansowymi Polski i krajów Południowo-Wschodniej Azji. Ale przyświeca mu także, podobnie jak uczestnictwu polskiej reprezentacji w SFF, bardziej długofalowy i ambitny cel: przekształcenie Polski w jedno z 30 najważniejszych globalnych centrów finansowych.

ikona lupy />
Materiały prasowe