Biuro BenQ w Polsce jest stopniowo zamykane. – Jeśli firma handlowa nie ma co sprzedawać, nie ma sensu, by istniała. Dziś zajmujemy się sprawą zapewnienia serwisu dla telefonów już sprzedanych oraz sprawą znalezienia pracy dla osób zatrudnionych w Centrum Rozwoju Oprogramowania we Wrocławiu – mówił w poniedziałek dziennikarzom Dietmar Lerch, szef firmy w Polsce. Kłopoty polskiego BenQ to pochodna bankructwa niemieckiego oddziału tej firmy. BenQ Mobile powstało w 2005 roku po przejęciu przez tajwańskie BenQ przynoszącego wielkie straty działu telefonów komórkowych Siemensa. Jesienią tego roku BenQ przestało finansować niemiecką spółkę. W Polsce w zajmującym się m.in. sprzedażą komórek biurze pracowało 35 osób, a kolejne 350 we wrocławskim centrum badawczo-wdrożeniowym. Większość pracowników z Warszawy otrzymała wypowiedzenie.
1,5 mln sztuk telefonów komórkowych marki Siemens obejmuje w Polsce gwarancja
– Szukamy pracy dla 170 osób z Wrocławia. O ich zatrudnieniu rozmawiamy z trzema międzynarodowymi firmami – mówił Dietmar Lerch i dodał, że reszta znalazła już pracę w Siemensie oraz dwóch firmach współpracujących dotąd z wrocławskim centrum oprogramowania. Lerch poinformował, że sprzedażą komórek BenQ w Polsce i Europie Wschodniej (w 2007 roku ma pojawić się na rynku co najmniej 10 nowych modeli) zajmuje się firma Polconcept. I ona odpowiada za zapewnienie serwisu nowo kupowanych komórek.
MOŻNA SKŁADAĆ REKLAMACJE U SPRZEDAWCY
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl