Szefowie działów biznesowych i IT nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które zwiększają wydajność, zmniejszają złożoność infrastruktury oraz generują wartość w nowej gospodarce cyfrowej.

WALLDORF, Niemcy i Morrisville, Karolina Północna, USA – 25 stycznia 2016 r. — Firmy SAP SE (NYSE: SAP) i Lenovo (HKSE:992) zapowiedziały dzisiaj szeroko zakrojone plany budowy rozwiązań chmurowych, opracowywania innowacji z wykorzystaniem platformy SAP HANA® oraz systemów Lenovo, a także wspólnej realizacji programów wprowadzania rozwiązań na rynek. Porozumienie to ma znacznie wzmocnić dotychczasowe partnerstwo i połączyć rozwiązania SAP® z ofertą Lenovo dla centrów danych. W ten sposób klienci zyskają technologie zmieniające firmy w prężnie działające przedsiębiorstwa cyfrowe.

Szefowie działów biznesowych i IT nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które zwiększają wydajność, zmniejszają złożoność infrastruktury oraz generują wartość w nowej gospodarce cyfrowej. Analitycy z firmy Gartner przewidują, że do roku 2020 aż 80%1 procesów biznesowych i produktów zostanie wymyślonych na nowo, zmienionych lub wyeliminowanych wskutek lepszego dostępu do informacji. Potencjał ten można będzie wykorzystać, jeżeli technologie będą w stanie przetworzyć dane na wiedzę, a kluczowym czynnikiem konkurencyjnym będzie szybkość podejmowania decyzji.

Partnerstwo ma obejmować następujące aspekty:

  •  Lenovo i SAP będą kontynuować realizację wspólnych projektów, w tym innowacyjnych rozwiązań chmurowych.
  •  Firmy będą opracowywać innowacje z wykorzystaniem platformy SAP HANA oraz systemów Lenovo w celu zbadania i wyznaczenia nowych technologii, które będą zaspokajać potrzeby gospodarki cyfrowej.
  •  SAP i Lenovo będą wspólnie realizować programy wprowadzania rozwiązań na rynek, takie jak udostępnianie nowych technologii wspólnym klientom przez integratorów systemów i partnerów technologicznych. W ramach tej inicjatywy wspólne rozwiązania będą prezentowane w Centrach Innowacyjności Lenovo dla Dużych Przedsiębiorstw w Stuttgarcie, w Morrisville oraz w nieotwartym jeszcze ośrodku w Pekinie.

SAP wykorzystuje systemy Lenovo do obsługi najbardziej wymagających aplikacji, w tym własnych środowisk deweloperskich, a także usługi SAP HANA Enterprise Cloud. SAP jest także preferowanym dostawcą systemów ERP w firmie Lenovo, która wdrożyła kilka rozwiązań dla przedsiębiorstw, takich jak oprogramowanie SAP Business Suite, aplikacja SAP Business Planning and Consolidation oraz SAP HANA. Z szacunków Lenovo wynika, że wdrożenie rozwiązań SAP umożliwiło 45-krotne zwiększenie skuteczności raportowania i 50-krotną poprawę pod względem ładowania danych.

„W Lenovo sprzedaliśmy ponad 5000 serwerów zoptymalizowanych pod kątem platformy SAP HANA. Jako lider pomagamy klientom w przekształcaniu i rozwijaniu ich firm przy użyciu aplikacji SAP o znaczeniu krytycznym dla działalności oraz platform SAP HANA” — powiedział Gerry Smith, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny działu PC and Enterprise Business Group firmy Lenovo. „Rozwinięcie partnerstwa z SAP zapewni lepszą podstawę do współpracy nad nowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym współczesne firmy będą mogły wykorzystywać wiedzę do działania i w ten sposób wychodzić naprzeciw poważnym wyzwaniom”.

„Partnerstwo SAP i Lenovo przynosi korzystne rezultaty i zamierzamy rozszerzyć współpracę, która pomoże firmom stać się prawdziwymi przedsiębiorstwami cyfrowymi” — powiedział Kevin Ichhpurani, wiceprezes i szef działu Business Development and Global Ecosystem firmy SAP. „Wspólnie rozwijamy innowacyjne rozwiązania w chmurze oraz badamy nowe technologie bazujące na platformie SAP HANA i systemach Lenovo, które pomogą w zaspokajaniu potrzeb gospodarki cyfrowej”.

O firmie SAP

Jako lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw firma SAP (NYSE: SAP) pomaga firmom i instytucjom dowolnej wielkości i z każdej branży działać efektywniej. Produkty SAP znajdują zastosowanie zarówno na sali spotkań zarządu, jak i na zapleczu, w sklepach i magazynach, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Rozwiązania SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 296 100 klientom prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji można uzyskać pod adresem <a href="http://www.sap.com">www.sap.com</a>.

O firmie Lenovo

Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) — firma z globalnej listy Fortune 500 o obrotach sięgających 46 miliardów USD — jest liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii dla użytkowników indywidualnych i biznesowych oraz dla dużych przedsiębiorstw. Nasza oferta bezpiecznych produktów i usług o wysokiej jakości obejmuje komputery osobiste (w tym legendarną markę Think i urządzenia Yoga działające w różnych trybach), stacje robocze, serwery, pamięci masowe, rozwiązania sieciowe, systemy konwergentne, a także produkty mobilne, takie jak smartfony (w tym marka Motorola), tablety i aplikacje. Zapraszamy do dołączenia do nas w serwisie LinkedIn, obserwowania nas na Facebooku lub Twitterze (@Lenovo) oraz wizyty w witrynie internetowej www.lenovo.com.