Dziś złoty będzie kontynuował marsz w dół w wyniku stale rosnącej awersji do ryzyka. Zdaniem analityków, najwięcej straci do dolara, a w przypadku euro możliwe jest nawet przełamanie bariery 4,0 zł.

"Kurs złotego wobec euro wykazał się wczoraj bardzo dużą zmiennością i w ciągu dnia waluta po raz kolejny bardzo silnie deprecjonowała, osłabiana ucieczką inwestorów z rynków wschodzących oraz pogorszeniem sentymentu dla całego regionu z uwagi na sytuację na Węgrzech. Dziś będzie podobnie i złoty może dalej tracić wobec euro, szczególnie przy dalszej aprecjacji dolara na rynkach bazowych" - powiedział analityk Banku BGŻ Piotr Popławski.

W jego ocenie, po bardzo słabej sesji na giełdach azjatyckich oraz stale rosnącej awersji do ryzyka połączonej z ucieczką inwestorów w kierunku kurs europejskiej waluty może dziś osiągnąć poziom 4,0 zł.

"Wczoraj pod koniec sesji złoty odrobił część strat"

"Wczoraj, co prawda, pod koniec sesji złoty odrobił część strat, ale była to raczej realizacja zysku niż odwrócenie trendu i zapowiedź poprawy nastrojów. Tym bardziej, że potencjał wzrostowy dolara jest bardzo duży. Oczekuję więc, że dziś złoty nadal będzie tracił, choć zmienność może być nieco niższa niż podczas czwartkowe sesji" - wyjaśnił Popławski.

Dziś o godz. 09:00 za jedno euro płacono średnio 3,9098 zł, a za dolara 3,0831 zł. Kurs euro/dolar 1,2688.

Wczoraj ok. godz. 16:15 za euro płacono 3,8775, a za dolara 3,0233 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2826.

Wczoraj o godz. 09:14 za euro płacono 3,8103, a za dolara 2,9723 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2819.