Nie udało się kupić kolejki na Kasprowy Wierch, to inwestują w Szczyrku. Koncern TMR właściciel największych ośrodków narciarskich u naszych południowych sąsiadów, zapowiada, że w beskidzkiej stacji trzy nowe kolejki pojawią się za rok.

Prezes TMR Bohus Hlavaty deklaruje w rozmowie z IAR inwestycje o wartości120 - 150 milionów złotych. Teraz najważniejsze jest by proces tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego zakończył się. "My kolejki mamy już zamówione, również przygotowany jest projekt rozbudowy systemu naśnieżania. Wiemy co chcielibyśmy zrobić. " - podkreśla Bohus Hlavaty.

Obecnie Szczyrkowski Ośrodek Narciarski ma 19 km tras zjazdowych. Ich długość wzrośnie do 22 km. Z kolei budowa nowoczesnego systemu zaśnieżania ma pokryć 81% wszystkich tras w ośrodku. Bohus Hlavaty zapowiada, że przed następnym sezonem narciarskim pojawi się również jeden karnet narciarski obowiązujący w stacjach na Słowacji, Czechach oraz w Szczyrku.

Dwa lata temuTMR rywalizowało z grupą Polskie Koleje Górskie należącą do czterech gmin z Podhala na czele z Zakopanem o zakup Polskich Kolei Linowych zarządzających wyciągami m.in. na Kasprowym Wierchu i Gubałówce. Po głośnych protestach górali PKP zdecydowało się na sprzedaż akcji polskim samorządom.

Akcje spółki TMR można kupić na trzech europejskich Giełdach Papierów Wartościowych - w Bratysławie, Pradze i w Warszawie.