Ciągnik za 750 tys. złotych to norma. Polski rolnik lubi na bogato

autor: Damian Furmańczyk30.11.2015, 07:10; Aktualizacja: 30.11.2015, 09:54
Ciągnik

Sprzedaż traktorów wyhamowałaźródło: ShutterStock

Sprzedaż traktorów wyhamowała. W obliczu gorszych wyników branża może zamknąć rok z nowym liderem

O prym w tegorocznym rankingu sprzedaży nowych traktorów na polskim rynku do samego końca walczyć będą włoski New Holland i amerykański John Deere. Ten pierwszy w ostatnich latach regularnie sprzedawał u nas najwięcej nowych ciągników i dystansował konkurencję nawet o kilkaset sztuk. Amerykanie z kolei jeszcze nigdy nie zakończyli roku na czele sprzedaży. Tym razem walka o złoty medal będzie trwała do końca.

Od stycznia do października to firma z USA notowała lepsze wyniki. Przez 10 miesięcy polscy rolnicy zarejestrowali 1796 maszyn amerykańskiego producenta, czyli tylko o 17 więcej niż New Holland. Po 20 dniach listopada na prowadzeniu znów są jednak Włosi, którzy w tym miesiącu poprawili swój wynik o 47 maszyn. John Deere w listopadzie urósł o zaledwie 19 rejestracji.

– Niektóre marki wykorzystują rejestracje czasowe, którymi podbijają wynik. Część takich rejestracji w przypadku firmy John Deere właśnie wygasa. W moim przekonaniu m.in. z tego powodu New Holland na ostatniej prostej minimalnie wyprzedzi Amerykanów – prognozuje Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob, która specjalizuje się w analizach rynku rolniczego. Bez względu na wynik z ostatnich dwóch miesięcy to firma zza oceanu będzie miała większe powody do zadowolenia.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane