YouTuberzy, którzy stworzyli z dzieci bezrozumnych zombie. Hejt sposobem na biznes

autor: Mira Suchodolska06.11.2015, 10:30; Aktualizacja: 06.11.2015, 11:30
internet, dziecko

Jest grupa vlogerów lub, jak kto woli, youtuberów, którzy z agresji, hejtu oraz sadyzmu i wulgaryzmów uczynili sobie sposób na życie. Dostatnie życie.źródło: ShutterStock

Władcy absolutni trzymający rząd dusz dzieciaków i bezwzględni dowódcy żelazną ręką powodujący ruchami armii złożonych z bezrozumnych zombi. Idole narzucający małoletnim fanom sposób zachowania i styl. Autorytety decydujące o tym, co dobre, co złe. I co się liczy w życiu. Vlogerzy, współcześni władcy much

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (285)

  • Lepszy redaktor(2015-11-06 16:27) Zgłoś naruszenie 10387

    Gratuluje. To teraz ja napisze artykuł o pracy dziennikarza, nie znając się na tym. Będzie na waszym poziomie...

    Odpowiedz
  • zbir(2015-11-06 15:40) Zgłoś naruszenie 7781

    Autor tych wypocin nie ma najmniejszego pojęcia na temat zjawisk które opisuje. Tanie moralizatorstwo i niczym nieskepowana ignoracja wylały mi się szerokim strumieniem z ekranu. I kto to teraz posprzata ja się grzecznie pytam?

    Odpowiedz
  • Damian(2015-11-06 16:30) Zgłoś naruszenie 6738

    Sprawa jest prosta, nie chcesz żeby dziecko oglądało takich rzeczy - Zabroń mu, a nie płacz, że dzieci tak mówią, a siak. Prosze was..

    Odpowiedz
  • Quack(2015-11-06 17:45) Zgłoś naruszenie 6434

    Oho, widzę że zlatują się obrońcy "jutjuberów"! A prawda jest taka, że tego całego procesu zarabiania pieniędzy na YT, mogłyby by się mafie od nich uczyć :D. Chociaż w sumie już to wygląda jak jakaś organizacja przestępcza, bo hajs jest na tym niemały, a jak wiadomo tam gdzie duża forsa, tam i szemrane interesy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zeta(2015-11-06 17:36) Zgłoś naruszenie 62110

    Kim trzeba być, żeby pisać coś takiego?? Bujdy z palca wyssane, do oglądalności i robienia afery. Gimper dla pani może być żebrzącym o hajs frajerem, ale dla mnie i wielu innych osób jest to ktoś, kto nauczył mnie tolerancji do innych i dystansu do siebie oraz wszystkiego innego. Zawsze potrafił wywołać uśmiech na mojej twarzy, nawet w najgorszy dzień.

    Odpowiedz
  • TęczofyHejter(2015-11-06 15:38) Zgłoś naruszenie 5545

    Akurat Gimper w wielu odcinkach powtarza że filmiki isamu,nitro i jego powinny oglądać widzowie +16. trzeba troche pooglądać aby się wypowiadać... zresztą, czy ich kontent filmów jest dla dzieci ?

    Odpowiedz
  • Głupi cwel?(2015-11-06 16:53) Zgłoś naruszenie 4660

    Uważam, że powyższy artykuł to zbiór kłamstw i niedopowiedzeń.

    Osoba która to pisała nie umie podejść obiektywnie do tematu o którym pisze, widocznie widać, że przez cały artykuł atakowany jest twórca o psełdonimie Gimper, więc też o nim napisze w tym komentarzu.

    Kompletną głupotą jest komentowanie twórczości człowieka nie znając owej twórczości. Gimper wiele razy w swoich materiałach mówił o tym, że jego twórczość oraz twórczość jego kolegów zdecydowanie nie jest dla dzieci, a dla młodzieży i dorosłych. Wiele jego Vlogów jest bardzo wartościowych ponieważ mówi w nich jak sobie radzić ze swoimi problemami, innością, tolerancją itp. Gimper organizował akcje charytatywne które zbierały ogromne pieniądze np. na dzieci (Pajacyk Challenge, streamy charytatywne, czy nawet ostatnio jakaś akcja z dogry pl).

    To prawda, na swoich filmach dużo przeklina, ale mi to nie przeszkadza, a taki materiał pozwala się wyluzować po ciężkim dniu nauki czy nawet uśmiechnąć się z jakiegoś głupiego żartu.

    Kolejną rzeczą jest to, że Gimper posiada swoją grupę na facebooku którą "nadzoruje" (overwatch- materiał który był wspomniany w artykule) na swoich filmach, banując ludzi którzy łamią regulamin grupy. Warto dodać, że wiele ludzi specjalnie łamie regulamin, aby znaleźc się na filmie, aby Gimper wszedł w jego profil. Co do płatności jakie 'wymyślił'
    Gimper które faktycznie istniały, i były one stworzone aby ludzie którzy złamali regulamin GRUPY mogli do niej wrócić (przykładowe podpunkty regulaminu to na przykład; brak agresji, brak rsizmu w komentarzach, zakaz oszukiwania ludzi na pieniądze itd.) owe płatności już nie istnieją chyba od dybrych dwóch miesięcy więc nie wiem po co były w ogóle wspomniane.

    Nie wiem po ci w ogóle autorka artykułu mieszała w to pana Atora. Z góry zakłada że pan Ator jest poszkodowany w jakiś sposób przez Gimpera i innych twórców nawet nie znająć okoliczności całego zajscia i jego szczegolow, poniewaz jedynymi osobami ktore je znają są osoby bezpośrednio w to zamieszane.

    Ostatnią rzeczą o jakiej wspomne jest to, że poraz kolejny nieodpowiedzialni rodzice (np. Pan Marek[czy jakm mu tambyło][bardzo dobrze że nie chciał podać swojego imienia, ja też bym się wstydził aby moje imie widniało w tak beznadziejnym artykule]) zwalają wine na twórców różnych materiałów czy np. Gier ponieważ nie umieją zapanować nad sowimi dziećmi.

    Na koniec dodam, żeby nie było że jestem jakimś gimbusem broniącym swojego idola tylko dorosłym, samodzielnie myślącym człowiekiem; mam 23 lata, studiuję prawo, gram na pianinie i czytam 3 książki tygodniowo.

    Pozdrawiam innych komentujący którzy się nie zgadzają z kłamstwami i niedopowiedzeniami powyższego atykułu.

    tl;dr Artykuł to stek bzdur, ytberzy tworzą nie dla dzieci,a rodziece którzy nie umieją przypilnować dzieci jak zwykle zwalają wine na coś innego.

    {} - bulwa ziemniaka za długi komentarz

    Odpowiedz
  • Gimper(2015-12-31 11:49) Zgłoś naruszenie 4663

    Mój kanał nie jest dla dzieci poniżej 13 lat. Rodzice powinni kontrolować i widzieć co oglądają ich dzieci. A i nagrywanie gier to nie vlogerstwo tylko Gaming :). Artykuł powyżej zawiera też sporo kłamst związanych z youtuberami :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MP(2015-11-06 17:31) Zgłoś naruszenie 3136

    Z serii "Nie znam się to się wypowiem" ...
    Widzę że najbardziej pojechaliście po Gimperze-a ten gościu robi ********* robotę-zachęca do zdrowego odżywania, do dbania o siebie, do otwierania się na świat, oraz motywuje-to jest chyba najważniejsze. Sam znam wiele osób które wcześniej zamknięte w sobie, stały się otwarte na świat.
    Autorowi/Autorce tego artykułu polecam następnym razem dowiedzieć się więcej a omawiany temat, żeby nie pisać więcej takich idiotycznych artykułów.

    Odpowiedz
  • sama prawda(2015-12-02 14:15) Zgłoś naruszenie 3029

    przecież ci wymienieni youtuberzy nie robią filmów pod dzieci, jak sami mówią zwracają sie do widowni 16+ więc to że tego pana dziecko tak się odzywa to już problem wychowawczy tego pana

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Maciej "Kratak" Kaczanowski(2015-11-06 16:32) Zgłoś naruszenie 3026

    Im częściej czytam artykuły redakcyjne "klasycznych mediów" tym częściej widzę, że dalej kompletnie nie rozumieją internetu, są daleko poza nim, a każde próby wejścia w ten świat kończą się artykułami które są tak dalekie od tematu.
    Dobra rada, następnym razem jak będziecie robić artykuły o takich ludziach, to z nimi pozmawiajcie. Oni nie gryzą, nie boją się konfrontacji, nie zrobią z waszego medium swojego folwarku, baaa postarają się wam nawet wyjaśnić na czym to polega.
    Sam cenie Pana Maćka Budzicha, jest dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale wydaje mi się że bardzo odstaje od realiów portalu z czerwonym playem w logo. Maciej jest dobrym blogerem, ale yt interpretuje może nie tak jak Pani Suchodolska, ale bardzo niedaleko od tego.
    Żeby zrozumieć to zagadnienie, to nie należy poświęcić temu 7 dni, po 5 roboczo godzin, ale o wiele więcej, trzeba ten temat na bieżąco śledzić przez miesiąc, na różnych platformach. Czy to YT, fejs, snapchat, instragram, twitter, Sam mam 25 lat, z tv na internetowe media przesiadłem się dobre osiem lat temu, a od 5 lat na yt.
    Widziałem jak powstają takie kanały, jak ewoluują, jak formuły filmów się zmieniają, z czym eksperymentują twórcy. Ta forma cały czas się zmienia.
    Co by nie mówić źle o Pani autorce, jeden wniosek dobrze wysunęła.
    Jak chłopak robił materiał merytoryczne i grzeczne miał po 2-3 mln wyświetleń, jak zaczął puszczać szambo to ma po 15 mln. To znaczy że jest na to zapotrzebowanie, nic więcej nic mniej, Analogiczna sytuacja jest w klasycznych mediach, można dawać za przykład wszelkie faktoidy czy gwiazdy skaczące do wody.
    A teraz słów kilka o dzieciach i rodzicach, bo ten temat rozpala nasze serca jak żaden inny.
    Dzieci, poza wybitnymi jednostkami, same się nie wychowają, potrzebują rozmowy, uwagi, ideałów, chcą je skądś brać. Jak nie wezmą je od was drodzy rodzice, to znajdą je sobie gdzie indziej. Zakaz to najgłupsze co można zrobić, ale usiądź z dzieciak, chociaż raz dziennie, dobra wiem mało czasu, ale raz na tydzień, i zobacz co robi, zainteresuj się, ale tak na prawdę, niech dziecko będzie twoim przewodnikiem, niech ci pokaże czym się interesuje, pozwól mu na to.
    W sumie to tyle, oj internet to ciężki temat.

    Odpowiedz
  • Ignacy Łukowski(2015-11-06 16:22) Zgłoś naruszenie 2738

    nwm czy autor ma ból dupy że ekipa rich zone ma tyle hajsu czy jest gałganem nikt ich nie naśladuje w gimnazjach to wina rodziców że dają dostęp do youtube gimper nitro i isamu sami mówią i to dość często że ich widzowie powinni mieć minimum 15,16 lat i oni nagrywają materiały z gier a nie vlogi którymi zajmuje sie Ator powiedzenie cześć cweli czy o ty frajerze nie jest niczym złym to poprostu żart w gimnazjach

    Odpowiedz
  • XYZ(2015-11-06 15:59) Zgłoś naruszenie 2328

    Większego ***** dawno nie czytałem. Artykuł napisany w sposób aby jak najbardziej negatywnie przedstawić osoby w nim zawarte. Jedno na kilkanaście zdań jest podobne do prawdy. Jest napisane o egzekucjach dokonywanych na portalu społecznościowym, autory chyba nie wie co znaczy słowo egzekucja. Zastanawia mnie dlaczego takie artykuły są w ogóle wypuszczane.

    Odpowiedz
  • xD!(2015-11-06 17:02) Zgłoś naruszenie 2224

    Cała prawda o złodziejach YT-berach

    P.S Szwecka Panda zamknij kanał pls

    Odpowiedz
  • BZDURY!(2015-11-28 15:43) Zgłoś naruszenie 1721

    Jesli nie ogladaliscie zadnego z ich filmu to nie wypowiadajcie sie na ten temat wazniaki... Manipulacji to mozemy doswiadczyc w telewizji lub w takich artykulach jak TEN. Oni nikomu niczego nie nakazuja ani nie mowia co dobre a co zle. Wiedza na czym polega poczucie humoru, robia to co kochaja robic - ludzie wlasnie to doceniaja. W telewizji czy w gazetach wszystko jest udawane, robione pod to aby byc uslyszanym, zeby zrobic sensacje i zywicie sie tym jak pasozyty. Sa soba i maja w d*pie takie artykuly jak ten poniewaz zarowno oni jak i ich widzowie wiedza jak te nasze wspolczesne media potrafia byc falszywe, nie zgodne z rzeczywistoscia i majace na celu probe podciecia skrzydel tym ludziom. Pozdrawiam wszystkich widzow YT a wam cwaniaczki przesylam srodkowy palec!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • SzweckaPanda(2015-11-06 15:51) Zgłoś naruszenie 1717

    To, że YT'berów oglądają dzieci to nie ich wina. Oni poruszają tematy związane z wieloma rzeczami, wiedząc, że większosc to też ludzie w wieku 13-18 lat.

    4 mln wyswietlen = 8 tys zł?
    Co?
    Człowieku, ten, który to pisał, gdyby tak było to by ci YT'berzy na bułki by nie mieli :v
    Ten materiał to sama bzdura i tyle :V

    Odpowiedz
  • Damian AJP(2015-11-23 20:59) Zgłoś naruszenie 1719

    Artykuł mieszający z błotem Youtuber'ów którzy nikogo do niczego nie zmuszają, wbrew temu co można w nim znaleźć. Znajduje się tu również wypowiedź Atora i o dziwo tylko Jego (mam na myśli YTber'ów). Nie sądzę by można było obwiniać Twórców o to co robią ich widzowie, gdyż nie mają Oni wpływu na to, w jakim wieku są ich Subskrybenci.
    Idąc tokiem rozumowania przedstawionym w tym artykule niedługo nie bd można powiedzieć nic na forum gdyż zostanie się posądzonym o Manipulację.

    Odpowiedz
  • MasterMilk(2015-11-06 15:08) Zgłoś naruszenie 1121

    "Gimpera, popularnego vlogera" Gimper jest graczem. Nie nagrywa vlogów (lub rzadko), tylko gry."...wrzuconego na stronę grupy usuwa jej członków, pokazując ich profile, zdjęcia, imiona i nazwiska – ofiary można zidentyfikować." Zacznijmy od tego, że autor tego artykułu obejrzał jeden odcinek tej "egzekucji" co tak naprawdę nazywa się "Overwatchem" czyli "Nadzorem". Należy zauważyć, że po obejrzeniu tych 20 odc. zauważamy, że statystycznie w 50% są to boty (wirtualne roboty). Tylko 10% kont są prawdziwe (dłużej niż rok posiadania, niektórzy zakładają "fake konta", nie wiem czemu). "Propagowanie nazizmu – jest. Seksualne scenki polegające na symulowaniu seksu oralnego – ale jaja. Udawanie gwałtów – niezła beka. Ucinanie języka dziewczynie, żeby nie mogła zgłosić przemocy seksualnej – zaśmiewamy się. Namawianie dzieci do gier hazardowych – proszę bardzo. Szerzenie nienawiści religijnej, pokazywanie aktów sodomii w wykonaniu papieża – jak najbardziej. I jeszcze raz przypomnę – głównymi odbiorcami tych treści nie są dorosłe osoby. To dzieci i młodzież. Od 8 do 18 lat, a często i młodsze osobniki." Proszę mi podać jeden film, który ma więcej niż 20 wyświetleń i ludzie przyjeli go pozytywnie.

    Odpowiedz
  • UsX(2015-12-01 23:01) Zgłoś naruszenie 1118

    Obrzucanie ludzi błotem. Zauważ drogi autorze artykułu, że każdy ma inny charakter, inny sposób prowadzenia bycia i film u każdego jest inny. To, że w tych czasach rodzice pozwalają swoim pociechom na zbyt dużo to już nie ich problem. Tak samo jak i wy, tak i oni chcą zarobić. Chcecie zrobić coś pożytecznego? Zamiast pisać tak długie bezsensowne artykuły załóżcie kanał o dobrych manierach których sami zapewne dużo nie posiadacie. Stwierdzam po tym, że próbujecie oczernić ich w oczach ludzi co na pewno wam nie wyjdzie. O czym to świadczy? O tym, że inteligencji też wam brak ;)

    Odpowiedz
  • Dunio(2015-11-06 16:55) Zgłoś naruszenie 814

    Polecam jeszcze przyczepić się do muzyki :)

    Odpowiedz