YouTuberzy, którzy stworzyli z dzieci bezrozumnych zombie. Hejt sposobem na biznes

autor: Mira Suchodolska06.11.2015, 10:30; Aktualizacja: 06.11.2015, 11:30
internet, dziecko

Jest grupa vlogerów lub, jak kto woli, youtuberów, którzy z agresji, hejtu oraz sadyzmu i wulgaryzmów uczynili sobie sposób na życie. Dostatnie życie.źródło: ShutterStock

Władcy absolutni trzymający rząd dusz dzieciaków i bezwzględni dowódcy żelazną ręką powodujący ruchami armii złożonych z bezrozumnych zombi. Idole narzucający małoletnim fanom sposób zachowania i styl. Autorytety decydujące o tym, co dobre, co złe. I co się liczy w życiu. Vlogerzy, współcześni władcy much

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (285)

  • Radek(2017-07-23 19:01) Zgłoś naruszenie 10

    Jak można w ogóle to oglądać, typowy prymityw, ale nasze młode pokolenie to bawi, aż strach pomyśleć, co z nich wyrośnie, szkoda że taki człowiek ma pozwolenie na pokazywanie się publicznie.

    Odpowiedz
  • Stefan(2017-05-26 19:53) Zgłoś naruszenie 00

    Tych co wyzywają w necie, trzeba dopaść w realu i zaproponować im męskie rozwiązanie sprawy. Polowanie czas start. Nie będzie net hools pluł nam w twarz.

    Odpowiedz
  • Osoba(2017-01-08 19:27) Zgłoś naruszenie 10

    Dawno nie czytałam takich głupot.. Głownie nie wypowiada się na temat na który nie ma się zielonego pojęcia. Po pierwsze kanały tych youtuberów nie są przeznaczone dla dzieci po drugie te osoby nie mogą kontrolować tego kto ich ogląda bo nie problem jest podać fałszywą datę urodzenia zakładając konto na yt lub innych stronach. I nie narzucają nic nikomu bo każdy ma swój rozum, i każdy decyduje sam za siebie. Autor tych głupot powinien zająć się czymś poważniejszym ...

    Odpowiedz
  • chomik(2016-12-17 03:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ech, pozostaje współczuć bohaterom artykułu ich "drętwych" znajomości i braku dystansu. Jak by nie mieli już dość kurtuazji w pracy i do obcych

    Odpowiedz
  • as(2016-12-14 10:52) Zgłoś naruszenie 20

    Internet pokazuje w rzeczywistości, jacy jesteśmy - niestety w szkole nie uczą o cechach osobowościowych ludzi. Patrząc na cechy osobowościowe ludzi dziwne, że przypadki takie, jak Auschwitz, Kambodża Pol Pota, Korea Północna, Hutu i Tutsi w Rwandzie, Chiny Mao Tse tunga, czy mordy Stalinowskie nie zdarzają się częściej, ale idzie w tę stronę (środowisko braku szacunku dla innych zrobi swoje, na tym zbudowano nienawiść jednych do drugich, co otwiera drogę do mordowania swoich współplemieńców jak ww. państwach).

    Odpowiedz
  • obserwator(2016-10-15 18:02) Zgłoś naruszenie 60

    hehe gimbaza się zleciała i ma bUl doooopy xD

    Odpowiedz
  • Łukasz(2016-05-27 16:27) Zgłoś naruszenie 02

    Beka, pompa i dystans to słowa cywilizowanych ludzi a nie jakiś dzikusów, a poza tym Gimper, może być dla redakcji frajerem, ale naprawdę jest dobry i robi bardzo fajne materiały.

    Odpowiedz
  • Unboxall(2016-05-04 22:22) Zgłoś naruszenie 12

    Głupi artykuł. Nie pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Sepecha(2016-05-03 20:50) Zgłoś naruszenie 12

    Haha co za kompletny stek bzdur.... NIE W I E R Z Ę. Publiczne egzekucje na Hajsach, naprawdę? Ten artykuł pisała osoba nie mająca zielonego pojęcia o YT. To przecież śmieszne :D

    Odpowiedz
  • Publiczna Egzekucja Gimpera XDDDD(2016-04-24 01:30) Zgłoś naruszenie 12

    Kiedy starsi ludzie próbują wejść w świat młodszych :D

    Odpowiedz
  • Cebula(2016-04-17 21:56) Zgłoś naruszenie 11

    Kolejna osoba, która myśli że jedynym rzetelnym i bezpiecznym dla dzieci źródłem jest telewizja. W tych czasach ten "jutub" i cali "wlogeży" wygrywają z telewizją pod niemal każdym względem, więc przestraszone media zakłamują takiego typowego Janusza oraz innych i wmawiają im że vlogerzy i gamerzy demoralizują młodzież bla bla bla.

    Odpowiedz
  • Anonymus(2016-04-17 09:07) Zgłoś naruszenie 01

    Ten "Marcin" nie miał prawa patrzeć synowi na SMS-y, to jego prywatna sprawa, wszystko jest napisane w konstytucji art. 49, prawach dziecka art. 16 i kodeksie karnym art. 267.

    Odpowiedz
  • Will7(2016-04-16 21:40) Zgłoś naruszenie 10

    Zgadzam się, ale nie do końca. Jestem ,,dzieciakiem", lecz umiem odróżnić osobę, która chce zarobić ,,hajs" moim kosztem. Nie jestem na tyle głupi, aby wysyłać jakieś SMS, nawet nie należę do Hajsowników. Jest dużo mądrych twórców i odbiorców na YT. Przykłady? Oto I one: Quaz, Nerved, MTG Polska, Arena Witt i wiele więcej. Oskarżany Gimper: moim zdaniem jego filmy są dla osób starszych i bardziej opanowanych emocjonalnie. Jest to kanał stworzony, aby się pośmiać, wyluzować. Owszem ,,hajs" to podstawa YT, ale są wyjątki. Wiele młodych ludzi zmieniło się przez YT, ale czyż nie powinni mieć choć trochę pojęcia o tym co robią? Tego powinni nauczyć ich rodzice, jeżeli nie nauczyli jak postępować w internecie, to dzieci są, jakie są. Ja mam 13 lat. Nie używam słów ,,pompa" , ,,beka". Nie wpływa na mnie YT. Jestem sobą. Pozdrawiam czytelników i gazetę

    Odpowiedz
  • Will(2016-04-16 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się, ale nie do końca. Jestem ,,dzieciakiem", lecz umiem odróżnić osobę, która chce zarobić ,,hajs" moim kosztem. Nie jestem na tyle głupi, aby wysyłać jakieś SMS, nawet nie należę do Hajsowników. Jest dużo mądrych twórców i odbiorców na YT. Przykłady? Oto I one: Quaz, Nerved, MTG Polska, Arena Witt i wiele więcej. Oskarżany Gimper: moim zdaniem jego filmy są dla osób starszych i bardziej opanowanych emocjonalnie. Jest to kanał stworzony, aby się pośmiać, wyluzować. Owszem ,,hajs" to podstawa YT, ale są wyjątki. Wiele młodych ludzi zmieniło się przez YT, ale czyż nie powinni mieć choć trochę pojęcia o tym co robią? Tego powinni nauczyć ich rodzice, jeżeli nie nauczyli jak postępować w internecie, to dzieci są, jakie są. Ja mam 13 lat. Nie używam słów ,,pompa" , ,,beka". Nie wpływa na mnie YT. Jestem sobą. Pozdrawiam czytelników i gazetę

    Odpowiedz
  • .(2016-04-16 20:03) Zgłoś naruszenie 10

    Hahah nie wiem kto to pisał ale zapewne nawet nie obejrzał 5 filmików danych youtuberów bo wiekszosc opisanych rzeczy w tym artykule to bujdy na resorach

    Odpowiedz
  • Nata(2016-04-16 10:07) Zgłoś naruszenie 02

    Ja mam 13 lat i kiedyś poszłam do koleżanki. Chciała mi coś pokazać na komputerze (a to był początek ery youtuba) puściła mi filmiki po których nie chciałam się z nią więcej zadawać. Dzisiejsza młodzież świata nie widzi poza tymi durnymi youtuberami. Porozumiewają się słowami tych ludzi np iluminati, lol, żal, wtf itp. Po tym wrzuciłam posta na facebooka odnośnie zła jakie przynosi youtube i ślepo liczyłam na to, że ktoś mnie zrozumie. Pewnie teraz pojawią się tzw "hejty" co kolwiek to znaczy ale chce żeby moi rówieśnicy się "ogarneli" i zrozumieli, że youtube to nic dobrego i ta strona powinna być w ogóle usunięta.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • SPURDOSPARDO(2016-03-18 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    WALE GIMBERA :----DDDDDDDDDDDDDD

    Odpowiedz
  • Hehe(2016-03-18 14:44) Zgłoś naruszenie 11

    Gimby w natarciu w obronie bożyszczy :D "Na koniec dodam, żeby nie było że jestem jakimś gimbusem broniącym swojego idola tylko dorosłym, samodzielnie myślącym człowiekiem; mam 23 lata, studiuję prawo, gram na pianinie i czytam 3 książki tygodniowo. " HAHAHAHAHA :D

    Odpowiedz
  • Gimber(2016-03-18 14:44) Zgłoś naruszenie 01

    Ci opisani "youtuberzy" to cyniczni biznesmeni którzy kierują swoje materiały właśnie do nieletnich. Tam wszystko jest robione pod tą publiczność - tematyka, wizerunek tych gości, słownictwo, tania szydera, wszystko ma służyć popularności wsród dzieci i młodzieży, a w konsekwencji "hajsowi". Pod artykułem sporo wpisów negatywnych - ciekawe czy to sami twórcy, ich fani, czy agencja piarowa?

    Odpowiedz
  • TomekTerka(2016-03-18 13:19) Zgłoś naruszenie 21

    Gratuluję odwagi. Należy głosić prawdę o tych zwierzętach. Niejaki pan Gimper na swojej grupie promuje homoseksualizm i zoofilię. Niby w formie żartu, ale wystarczy spojrzeć na jego przegraną twarz, żeby wiedzieć co go kręci...

    Odpowiedz