Każdy chętny może zgłosić nominację firm do udziału w konkursie. Aby dokonać zgłoszenia wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny do pobrania na stronie internetowej Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wilnie>>, a następnie wysłać go na adres poczty elektronicznej Wydziału: vilnius@trade.gov.pl. Jedna osoba może zgłosić kilka nominacji.

Na zgłoszenia kandydatów do udziału w konkursie czekamy do dnia 23.10.2015 r.

W tegorocznym konkursie wybierzemy laureatów w 5 kategoriach:
1) Wspólny projekt. W kategorii tej nagrodzony zostanie najlepszy projekt realizowany wspólnie przez firmy z Litwy i Polski.
2) Transakcja roku. W tej kategorii nagrodzona zostanie najciekawsza biznesowo transakcja handlowa polskiej firmy na rynku litewskim w ciągu ostatniego roku.
3) Sukces rynkowy. W tej kategorii nagrodzony zostanie długoterminowy sukces polskiej firmy na rynku litewskim, z uwzględnieniem udziału w rynku, stabilności przychodów, sympatii klientów, itp.
4) Sukces rynkowy małego przedsiębiorcy. W tej kategorii nagrodzony zostanie mały lub średni przedsiębiorca w rozumieniu ustawy z 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej, który odniósł sukces na rynku litewskim, z uwzględnieniem osiągniętej pozycji na rynku, stabilności przychodów, sympatii klientów, itp.
5) Dystrybutor roku. W tej kategorii Jury wyróżni litewskiego dystrybutora polskich produktów, który w tej dziedzinie odnosi największe sukcesy.

Patronat nad konkursem objął Wicepremier RP, Minister Gospodarki Janusz Piechociński, natomiast „Dziennik. Gazeta Prawna” objęła konkurs patronatem medialnym.

W tym roku w jury konkursu zasiądą: Andrzej Malinowski – prezydent „Pracodawców RP”, Ruta Skyriene – dyrektor wykonawczy „Invwestors Forum”, Dominika Sikora-Malicka – z-ca redaktora naczelnego „Dziennika. Gazety Prawnej”, Rolandas Barysas – redaktor naczelny „Verslo žinios”, Rimantas Šidlauskas – dyrektor generalny Asocjacji Litewskich Izb Przemysłu, Handlu i Usług,

Przypomnijmy, w roku ubiegłym firmy ubiegały się o wyróżnienia w sześciu kategoriach, a laureatami zostali: w kategorii „Inwestycja roku” – PZU S.A, w kategorii „Debiut roku” – UAB Investbudas Lt, w kategorii „Transakcja roku” – Mostostal Zabrze S.A., w kategorii „Sukces rynkowy” – PLL LOT S.A., w kategorii „Sukces rynkowy MSP” – UAB Prefita, w kategorii „Dystrybutor roku” – UAB Osama.

Wyróżnienia laureatom wręczali Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki RP Pan Jerzy Witold Pietrewicz, Minister Środowiska RL Pan Kestutis Treciokas, Minister Energetyki RL Rokas Masiulis, Minister Rolnictwa RL, Pani Virginija Baltraitienė, Wiceminister Gospodarki RL Gediminas Onaitis oraz Ambasador RP Jarosław Czubiński.

Tradycyjnie już podczas Gali zostaną rozlosowane nagrody dla publiczności. W ubiegłym roku do wygrania były: przelot balonem ufundowany przez Mostostal Zabrze S.A., tablet ufundowany przez Inwestbud Holding sp. z o.o. sp. k., zestaw olejów silnikowych i gadżety z autografem Roberta Kubicy ufundowane przez Lotos Geonafta, oraz zestawy produktów pszczelarskich ufundowane przez firmę UAB Ekspostatyba.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się w dniu 23 listopada 2015r. w Pirkliu Klubas w Wilnie, Gedimino pr. 35.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wilnie zaprasza wszystkie firmy działające w obszarze polsko-litewskiej współpracy gospodarczej do udziału w konkursie, a także do typowania i rekomendowania kandydatów do wyróżnień.