Spółki Kulczyka są w dobrych rękach. To rozpędzona maszyna. I raczej nie wyhamuje

autor: Bartłomiej Mayer30.07.2015, 07:45; Aktualizacja: 30.07.2015, 08:03
biznesmen

Teraz za cały biznes będzie odpowiadał Sebastian Kulczykźródło: ShutterStock

Na wieść o śmierci Kulczyka rynek zareagował nerwowo. – Jego spółki są w dobrych rękach – uspokajają analitycy.

Wieść o śmierci Jana Kulczyka spowodowała istotne spadki kursów kontrolowanych przez niego giełdowych spółek. Niedługo po otwarciu notowań na warszawskiej giełdzie akcje Ciechu (w którym Kulczyk był obecny poprzez firmę KI Chemistry) potaniały o ponad 5,3 proc., do 67,22 zł, zaś cena papierów Serinusa (Kulczyk Investment ma tu ponad połowę udziałów) – mimo wcześniejszych wzrostów – spadła o prawie 8,4 proc., do 2,08 zł. – Dzisiejsza reakcja rynku była początkowo mocno nerwowa – przyznaje Łukasz Rozbicki z MM Prime TFI. – Po pierwszym szoku inwestorzy jednak chłodniej podeszli do sytuacji, oceniając, że śmierć biznesmena nie powinna wpłynąć zasadniczo na funkcjonowanie chemicznej spółki – dodaje. I faktycznie po około godzinie kurs Ciechu zbliżył się znacznie do poziomu z wtorkowego zamknięcia, a na koniec wczorajszych notowań za akcje spółki płacono 70,72 zł (co oznaczało spadek tylko o 0,4 proc.).

Rozbicki zauważa, że w przypadku Serinusa, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobywaniem węglowodorów, dodatkowym problemem jest to, że spółka znajduje się obecnie w trendzie spadkowym, spowodowanym trudną sytuacją na rynku ropy naftowej. Ostatecznie ta spółka zakończyła sesję na poziomie 2,18 zł, co oznaczało spadek o 4 proc.

Co ciekawe, giełdowy kurs spółki Polenergia, w której akcjonariacie Jan Kulczyk był obecny poprzez fundusz Mansa Investment, prawie się wczoraj nie zmienił (w trakcie sesji jej akcje taniały nie więcej niż o 0,6 proc.). Na zamknięciu za papiery firmy płacono 26,71 zł (wzrost o 0,8 proc.).


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • analityk(2015-07-30 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Spółki Kulczyka są w dobrych rękach, tzn. pamiętnik prywatyzacji PRL-u jest zabezpieczony czyli łach polityczne śpią spokojnie, informacja uspakajająca nerwowość.

    Odpowiedz
  • miguel(2015-08-17 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiście, że jego spółki są w dobrych rękach, na pewno od początku zainwestował w geniuszy w dziedzinie doradca finansowego. Kulczyk to moja inspiracja i też inwestuję w swoje finanse biznesowe oddając je w dobre ręce pyffel&partners!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane