Jednocześnie BGŻ BNP Paribas podpisał analogiczną umowę nabycia od Sygma Banque spółki Laser Services Polska za 11 mln zł.

Sygma Banque jest podmiotem powiązanym z BGŻ BNP Paribas, należy do grupy BNP Paribas, przy czym 100 proc. udziałów w Sygma Banque należy do Grupy LaSer, której 100-proc. właścicielem jest BNP Paribas Personal Finance.

Sygma Bank Polska to bank krajowy, który zostanie utworzony w wyniku przekształcenia Sygma Banque SA Oddział w Polsce poprzez wniesienie tytułem wkładu niepieniężnego wszystkich składników majątkowych stanowiących przedsiębiorstwo Oddziału do Sygma Bank Polska.

Sygma Banque SA Oddział w Polsce działa na rynku kredytów konsumenckich i "specjalizuje się w aktywnym wspieraniu sieci detalicznych poprzez usługi finansowe i pozafinansowe przeznaczone dla ich klientów, w szczególności karty kredytowe, kredyty ratalne oraz pożyczki gotówkowe. Sygma Banque SA Oddział w Polsce posiada ponad 1 mln aktywnych klientów i portfel kredytowy o wartości 1,4 mld zł".

Laser Services Polska jest spółką świadcząca na rzecz Sygma Banque SA Oddział w Polsce usługi polegające na organizowaniu i oferowaniu pożyczek i kredytów konsumenckich oraz wykonywaniu innych czynności faktycznych związanych z działalnością bankową.

Warunkiem nabycia akcji SBP jest m.in. zarejestrowanie tej spółki w KRS oraz uzyskanie zezwoleń i decyzji KNF. Z kolei warunkiem nabycia LSP jest sfinalizowanie pierwszej transakcji. Zgodę na oba przejęcia musi wyrazić rada nadzorcza BGŻ BNP Paribas.

"Transakcja przejęcia Sygma Bank Polska przez BGŻ BNP Paribas jest zgodna ze zobowiązaniem złożonym wobec Komisji Nadzoru Finansowego przez BNP Paribas SA przy przejęciu Banku Gospodarki Żywnościowej SA dotyczącym połączenia działalności Sygma Banque SA Oddział w Polsce z działalnością BGŻ BNP Paribas" - napisano w komunikacie.

"Zarząd Banku oczekuje, że przejęcie Sygma Banku Polska rozszerzy posiadaną przez BGŻ BNP Paribas ofertę produktową na polskim rynku produktów consumer finance, co będzie miało pozytywny wpływ na przychody banku, przy nieznacznie negatywnym wpływie na poziom współczynników kapitałowych" - dodano.